ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!

Спалювання листя та залишків рослинності є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а головне — шкодить нашому здоровю та  екологічному стану нашої громади.

При спалюванні сухих рослинних залишків разом з димом у повітря, а потім і в легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірен, окісіди азоту і самі канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, зокрема, в прилеглих лісових масивах, на торфовищах.

До того ж, спалювання листя та залишків сухої рослинності не сприяє підвищенню родючості грунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, утворюється у верхньому шарі грунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, а й знищуються гнізда птахів. Від сильних загорань трав’яного настилу в пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть в сухій траві або на поверхні грунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні. Спалювання сухої рослинності часто призводить до загоряння торфовищ і лісових насаджень.

Нагадуємо про  адміністративну відповідальність за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків: для громадян – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) для посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).Давайте  бережно ставитись до нашого здоров’я та природи!

Інф. сел.ради