УВАГА! НА ТЕРИТОРІЇ БАРИШІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗАБОРОНЕНО СПАЛЮВАННЯ РОСЛИННИХ РЕШТОК!

Традиційно з приходом осені, громадяни починають прибирати свої обійстя та досить часто спалюють рослинні рештки. Під час спалювання листя, трави, бур’яну разом з димом вивільняється чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу  кисню рослинні рештки тліють виділяючи при цьому бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров’ям та розвитком, ураження імунної та дихальної системи, гормональні порушення та рак.

НАГОЛОШУЄМО, що чинне законодавство України забороняє спалювання рослинних решток та передбачає за вчинені правопорушення адміністративну та подекуди кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3060,00 грн до 6120,00 грн, а на посадових осіб –  від 15300,00 грн до 21420,00 грн.