ПОВІДОМЛЕННЯ про намір КП «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради» зміни тарифу

ПОВІДОМЛЕННЯ про намір  КП «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради» зміни тарифу на теплову енергію (виробництво, транспортування і постачання) для потреб бюджетних установ та інших споживачів

На виконання Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обгрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130, КП «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради» повідомляє про намір зміни тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів з початку опалювального періоду 2024/2025 року.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії, тарифи є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що  затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 № 869 (із змінами),   передбачено  щорічний перегляд тарифів на послуги з постачання теплової енергії кожного року (до початку опалювального періоду).

Протягом опалювального періоду 2023/2024 рр. підприємством застосовувався тариф на теплову енергію,  встановлений рішеннями виконавчого комітету Баришівської селищної ради від 13.10.2023 № 310 у розмірі 3478,81 грн./Гкал (з ПДВ), що діяв до 31 грудня 2023 року,  та від 15.12.2023 №376  у розмірі 3734,67 грн/Гкал (з ПДВ), що діяв з 01 січня 2024 року.

У звязку зі зростанням вартості основних складових тарифу (а саме ціни на дрова та електроенергію) діючий тариф не відшкодовує фактичні витрати підприємства. Керуючись чинним законодавством, КП «ЖЕК Баришівської селищної ради» здійснило перегляд тарифу на теплову енергію.

Основні фактори, які вплинули на зміну/формування тарифу на теплову енергію:

1. Зростання вартості палива (дрова) на 8,3%: в діючому тарифі врахована вартість дрів в розмірі 1000,00 грн, в плановому – 1083,00 грн (без ПДВ);
  2. Зміна вартості електричної енергії в бік збільшення на 12,8%: в діючому тарифі передбачено вартість у розмірі 6,07 грн., тоді як відповідно до умов укладеної з постачальником Додаткової угоди №3 від 15.07.2024 року до договору №120-ЕГТ-24/Е, вартість електроенергії складає 6,85 грн (без ПДВ).
  3. Вода: в розрахунок тарифу включено вартість послуг з водопостачання та водовідведення для технологічних потреб у сумі 64,42 грн/куб.м (без ПДВ).
  4. Витрати на поточний ремонт і матеріали: розрахунок вартості матеріальних ресурсів на обслуговування і поточний ремонт обладнання, теплових мереж та будівель виконано згідно норм ДСТУ Б.Д.1.-1:2013. Обсяг робіт визначено відповідно до дефектних актів, затверджених графіків планово-попереджувальних ремонтів та кошторисів на плановий рік.
  5. Амортизація: амортизація основних засобів і нематеріальних активів розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу України та вартості придбаних підприємством основних засобів.

Також у тариф включено витрати на сплату екологічного податку в сумі 55612 грн, та вартість паливно-мастильних матеріалів, що використовуються при рубанні дрів,  в сумі 50626 гривень.

Розмір заробітної плати машиністів (20 чоловік) та загальногосподарського персоналу визначено відповідно до штатного розпису підприємства на 2024 рік, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у розмірі 3028 грн., положень Колективного договору підприємства та інших законодавчих актів.

Тариф на теплову енергію (виробництво, транспортування і постачання) для потреб бюджетних установ та інших споживачів  в сумі 3962,93 грн. (з ПДВ) розраховано згідно Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. №869.

Зауваження і пропозиції щодо запропонованого тарифу  на теплову енергію (виробництво, транспортування і постачання) для потреб бюджетних установ та інших споживачів просимо надсилати протягом 7 (семи) календарних днів з дня опублікування цього повідомлення на юридичну адресу: 07501, провулок Банний, 3, селище Баришівка, Броварського району, Київської області; за телефоном 04576 4 13 57.

Завантажити (XLSX, 12KB)