#КультураБаришівщини

Культурно-мистецький проєкт “Щедра скатертина Київщини” розпочався саме з нашої громади.

Мета проєкту: збереження та популяризація традицій, відродження старовинних рецептів Київської області.

Організатор – Київський обласний центр народної творчості

В проєкті взяли участь начальник Відділ культури та туризму Баришівської селищної ради Людмила Бабич та колектив народного аматорського фольклорного ансамблю “Світлиця” (керівник Наталя Бальон), а також господині, які готували страви:

Олена Бойко (заступник директора ЦБС) приготувала старовинні страви такі, як “Чорна юшка” з грибів та чорносливу, “Білий борщ” на сироватці, “Капусняк обрядовий”, “Печена каша” та компот “Дівоче серце” з калини.

Віра Дуб (керівник Народний аматорський театральний колектив “Оберіг”) приготувала оригінальні “Поліські вареники”.

Господині поділилися секретами приготування страв, які передавалися з покоління в покоління.

Приготування  та презентація старовинних страв відбулися у Баришівському краєзнавчому музеї (директор Людмила Новоградська).

Народний аматорський фольклорний ансамбль “Світлиця” зустрічав працівників Центру старовинними піснями та став окрасою заходу.

Усі старовинні страви, що готувалися в давнину на Київщині, увійдуть до єдиного каталогу, який буде створений по закінченню проєкту.