Знайомтесь, нові книги!

Шановні  педагоги, батьки,  які цікавляться    вихованням    дітей з особливими потребами     нові книги  від Українського інституту книги чекають на Вас  у Баришівській центральній бібліотеці для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму  Баришівської селищної ради після зняття карантинних обмежень. Огляд нових видань пропонує завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Шапоренко.

Брембаті Ф. Доніні Р. Специфічні розлади розвитку  дитини на процес навчання.Практичні рекомендації  для батьків  і педагогів .-Харків ,2019  . – 160 с.

Книга призначена для батьків і вчителів , які які піклуються про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань.

У  розділі  1.надаються  необхідні знання про те , хто такий учень із специфічними розладами  і що ховається під словом  «завдання».

У Розділі 2 йдеться про аналіз процесу оцінювання  та індивідуальні плани навчання для кожного учня .

3 Розділ розглядає фігуру гіда  , який супроводжуватиме учня на шляху навчання.
Автори використовують  життєві ситуації, щоб на прикладах допомогти дітям зі спецефічними  розладами розвитку .

Вікарі С. У нас дитина з аутизмом .Допомога сім’ям  із дітьми з аутизмом.Практичні рекомендації для батьків і педагогів .-Харків ,2019 . – 112 с.

Використовуючи досвід й дослідження  численних  науково –дослідних центрів  Італії ,автор намагається  пояснити природу розладів аутостичного спектра, дає слушні поради і, головне ,- надію на те що багато з порушень можна зкорегувати, покращити поведінку  дитини й адаптувати її до соціуму.

Психолого –педагогічний супровід  навчання дітей з інтелектуальними порушеннями.-Харків .- 2020.- 256 с.

У цьому виданні висвітлюються особливості психолого- педагогічного супроводу  та корекційно- розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями. Наводяться дослідження  з реалізації трудового виховання , розвитку мовлення ,Ігрової та соціально- побутової діяльності.

Сухіна І.В. Маленькі непосиди .Гіперактивні діти  . – Харків  ,2020 .- 32с.

Книжка містить методичні рекомендації  й корисні поради батькам ,які виховують гіперактивних дітей з дефіцитом уваги. Автор розповідає про причини і прояви гіперактивності, сучасні методи корекції поведінки .

Тихонова К. С. Труднощі навчання  : дислексія , дисграфія , диспраксія ,дискалькулія.-Харків ,2020.-152 с.

Це видання стане у пригоді батькам ,учителям ,а також може бути корисним для фахівців у галузі корекційної педагогіки,особливо в контексті інклюзивного навчання.

Дитина не може навчитися читати ,не поєднує букви у склади .Незграбна ,часто спотикається …Пише погано ,половина букв у слові відсутня .Дивиться розумними очима ,погоджується ,вибачається і знову все починається спочатку…

Гіркий досвід спроб подолати цю проблему доводить ,що нажаль ,немає готових рішень.

Як мотивувати дитину до навчання в умовах постійного стресу і частих невдач? Як залучити учня до пізнавального процесу? Відповіді на ці та інші запитання можна знайти у  цьому виданні . У книзі є цікаві завдання і вправи , які допоможуть у вирішенні цієї проблеми.

Трикоз С. В. Ми поруч . Діти з порушенням и інтелектуального розвитку. – Харків , 2020 – 32 с.

Порушення інтелектуального розвитку  – досить складна особливість перебігу розвитку дитини .Відомо  ,що це системне порушення  пізнавальної діяльності ,що має зворотний  -затримка  психологічного розвитку- та незворотній характер .У цьому виданні  розглядаються питання, що стосується  порушень інтелектуального розвитку незворотного характеру.Одна з першопричин виникнення таких порушень – органічне враження  кори головного мозку ,що не прогресує , тому такі діти здатні до поступового розвитку пізнавальних здібностей , хоча зі значними  труднощами.

Книжка містить методичні рекомендації і поради для батьків ,які виховують особливу дитину,надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини і підготовки дитини до самостійної  життєдіяльності.

Кожна дитина , незалежно від її можливостей  , має право на успіх у житті , максимальне розкриття власних  здібностей , що його може запропонувати якісна освіта. Запропоновані книжки допоможуть  батькам і вчителям у вихованні дітей з особливими потребами.