Зірками сяяв фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Молоді голоси»

08 грудня 2019 року в приміщенні Культурно-мистецького центру Баришівської селищної ради пройшов фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Молоді голоси-2019», який вже багато років поєднує співучих аматорів сцени, даруючи їм путівку в творче майбутнє. А вони, закохані в пісню, мріють присвятити мистецтву своє життя.Організаторами фестивалю-конкурсу виступили відділ культури та туризму Баришівської селищної ради та Культурно-мистецький центр Баришівської селищної ради спільно з керівниками закладів культури Баришівської громади.

Це один з найулюбленіших та найочікуваніших фестивалів серед співучої молоді та учасників художньої самодіяльності Баришівської громади. Адже фестиваль-конкурс патріотичної пісні проводиться з метою виявлення нових талановитих виконавців, активізації та підтримки творчої діяльності молоді, її змістовного дозвілля, формування смаку та попиту на музичні патріотичні твори, сприяння зростанню майстерності артистів-аматорів та популяризації української патріотичної пісні, створення умов для формування та розвитку національних традицій сучасного вокального виконання, залучення молоді до участі у культурному житті Баришівської громади.

Цьогоріч у фестивалі-конкурсі взяли участь 21 конкурсант, віком від 6 років до 50 років у 4-х номінаціях: «Солісти», «Ансамблі», «Гурти» та «Хорові колективи» у 5-ти вікових категоріях.

Конкурсантів оцінювали компетенте журі: директор Культурно-мистецького центру Баришівської селищної ради, викладач по класу вокалу Баришівської дитячої музичної школи Кулик Володимир Григорович (голова журі);

– Новицька Людмила Яківна – секретар керівника відділу культури та туризму Баришівської селищної ради, експерт Мистецької комісії Громадської ради при Міністерстві культури України;

– Шпак Андрій Вікторович – організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Культурно-мистецького центру Баришівської селищної ради, переможець Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів;

– Старчак Оксана Михайлівна – художній керівник БК с. Паришків, керівник гуртка вокалу центру позашкільної роботи «Мрія»;

– Бальон Наталія Андріївна – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю «Світлиця» СК с. Лук’янівка, викладач Баришівської дитячої музичної школи по класу народного вокалу.

Оцінюючи виступи учасників, журі звертало увагу на техніку виконання пісні, творчу індивідуальність, артистизм та передачу художнього образу, відповідність репертуару вікові виконавця, сценічну культуру та сценічний образ.

Конкурсанти вразили журі різноманіттям репертуару і вокальними даними. Всі учасники показали якісну підготовку, продемонстрували неповторну музичну палітру виконуваних пісень та високий рівень виконавської майстерності. В їх виконанні звучали українські народні, ліричні і сучасні патріотичні пісні.

Визначити кращих з кращих було непросто, але цього року не було переможених – були лише переможці.

У номінації «Солісти» у І молодшій віковій категорії (6-9 років) 1-ше місце посіла  Петренко Вікторія (БК с. Паришків); 2-ге місце – Клецко Тетяна (БК с. Бзів).

У ІІ молодшій віковій категорії (10-12 років) почесне 1-ше місце поділили між собою Божко Дарина (СК с. Селичівка) та Старчак Ілля (БК с. Паришків), 2-ге місце виборола Рудь Дар’я (Баришівська ДМШ).

У І середній віковій категорії (13-15 р.) 1-ше місце поділили Ремська Анна (учениця Баришівської дитячої музичної школи) та Бойко Яна (СК с. Лук’янівка); 2-ге місце – Чуйко Анастасія (с. Морозівка) та Шульга Юлія (СК с. Рудницьке).

У ІІ середній віковій категорії (16-18 р.) 2-ге місце отримала Черняєва Валерія (БК с. Волошинівка).

У номінації «Ансамблі» почесне 1-ше місце посів ансамбль бандуристок «Віночок» Баришівської ДМШ.

У дорослій ктегорії: 1-ше місце розділили між собою Кулик Марина та Гончаренко Олександр (БК с. Лукаші).

У номінації «Хорові колективи» беззаперечними переможцями став хоровий колектив «Веселі нотки» Баришівської ДМШ.

Усі учасники конкурсу отримали ексклюзивні авторські дипломи за участь, а протягом конкурсної програми мали можливість сфотографуватися на фоні яскравого тематичного банера «Молоді голоси».

Нагородження переможців відбудеться 1 жовтня 2020 року на урочистій церемонії нагородження переможців обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів та фестивалів в рамках відзначення Міжнародного дня музики «Гордість Баришівської громади» в галузі культури.

Задоволеними залишилися як учасники фестивалю-конкурсу, так і глядачі. Сподіваємось, що для молодих талантів цей пісенний день стане щасливою сходинкою до здійснення творчих мрій, а перший успіх надихне на нові звершення та перемоги.

Провідний спеціаліст з питань культури та туризму відділу культури та туризму Баришівської селищної ради, Н.Кулик