Виходь на світло

Дуже важливо розуміти, що одним із пріоритетних питань сьогодення, є детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати. У ст. 43 Конституції України визначено: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». На жаль, діяльність певної категорії роботодавців побудована на тіньових схемах із використанням праці без належного оформлення та оплати «у конверті», що найчастіше спостерігається у сферах тимчасового розміщення та організації харчування (готелі та ресторани), надання послуг та в торгівлі.

Тому, в рамках інформаційної кампанії щодо недопущення до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин члени робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради протягом 2021 року провели 52 інформаційних заходів серед роботодавців та працівників у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування.

Так, 13.05.2021 року членами робочої групи інспектором  праці Баришівської селищної ради Сергієм Галецьким, представником Пенсійного фонду України головним спеціалістом відділу забезпечення наповнення бюджету №1 фінансово-економічного управління  ГУ ПФУ у Київській області Іриною Касьяненко,  поліцейським офіцером Баришівської територіальної громади, старший ДОП сектору ДОП ВП Броварського РУП  старшим лейтинантом Антоном Палій, в.о. начальника відділу економічного розвитку та залучення інвестицій управління фінансів та економічного розвитку Баришівської селищної ради Юлія Рубан відвідали суб’єкти господарювання, зокрема аптека оптових цін, мережа аптек “Бажаємо здоров’я”, аптека “Будьте здорові, аптека TAS, аптека “Подорожник”, ТОВ «ФАРМ СИСТЕМ-КА».

Під час інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці акцентували увагу на тому, що для роботодавця офіційне оформлення трудових відносин і легалізація робочих місць – це позитивний імідж і репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Для працівників, які вже працюють, та для тих, котрі мають намір влаштуватися на роботу, важливо розуміти способи виплати й розміри заробітної плати та їх вплив на соціальне й пенсійне забезпечення, адже офіційне працевлаштування – це певна гарантія роботодавцем соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.  Нагадаємо, що кожен працівник, який зіткнувся з неправильним оформленням трудових відносин, з виплатами заробітної плати у «конверті» або іншими порушеннями чинного трудового законодавства, може звернутися по захист своїх законних прав до Головного управління Держпраці у Київській області.