Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотечні працівники Баришівської громади, ветерани бібліотечної ниви та  шанувальники книги, сердечно вітаю вас з Всеукраїнським днем бібліотек –  зі святом духовності, мудрості і знань!

Щиро бажаю вам земних благ, радості і натхнення, вдячності від любителів книги, професійного злету, цікавих зустрічей і відкриттів. Хай це свято дарує вам чудовий настрій та теплі слова від всіх, хто вважає бібліотеку джерелом для здобуття знань.

Хочеться побажати щастя, здоров’я, наснаги всім, хто присвятив себе цій  праці; хто, прийшовши до бібліотеки, в ній і залишився, знайшов своє покликання

Бібліотекарі вважають свою професію не простою роботою, а місією на Землі, покликанням душі. Бібліотекар – це хранитель культури, традицій, історії рідного краю. Професійне свято завжди є своєрідним підсумком зробленого, досягнутого. Нелегким був 2020 рік. З березня місяця бібліотеки зачинили свої двері для відвідувачів в зв’язку з карантином  і масово перейшли у соціальну мережу Фейсбук. На сторінках «Баришівська централізована бібліотечна система відділу культури та туризму» і «Відділ культури та туризму Баришівської селищної ради» можна знайти і корисні поради читачам, і підбірки стрічок та книжок, і безліч онлайн-заходів. Також є інформація для бібліотечних працівників — методична та організаційна. Для наших читачів розповідаємо про письменників – ювілярів, знаменні та пам’ятні історичні дати, радимо, що почитати, розповідаємо про історію нашого краю.

Карантин довів, що неможливого не існує і бібліотеки завжди на хвилі незалежно від обставин. В цей складний період для всієї країни бібліотекарі не залишили справу, яку люблять всім серцем. Головним напрямом нашої роботи, все ж таки залишається – книга. В соціальних мережах з’являються огляди нової літератури, читачі бібліотек беруть участь у онлайн-конкурсах. Бібліотечне обслуговування читачів — один із найголовніших напрямків роботи бібліотеки. Тож її фахівці використовують різноманітні форми роботи з популяризації книги та читання.

На період посилених карантинних заходів наші бібліотеки  розширили діапазон послуг та ресурсів, які можна отримати віддалено. Проводили віртуальні виставки, онлайн-читання, конкурси, презентували хід-паради новинок літератури, аби не втратити читача. Бібліотечні працівники підвищували свою професійну майстерність, брали участь у вебінарах, онлайн-презентаціях, де знайомилися з новими методами і формами роботи.  Проходили навчання на Національній платформі «Дія.Цифрова освіта».

А 9 вересня  ми  нарешті зустрілися зі своїми відвідувачами, але з дотриманням усіх обмежувальних заходів.

Карантин вніс корективи і у відзначення  професійного свята. Більше 20 років – це були подорожі  визначними місцями України, але  в цьому році екскурсія, на жаль, не відбудеться. Хочу подякувати всім спонсорам, які підтримували і підтримують бібліотечні заклади громади, серед них наші   читачі, які протягом багатьох років беруть участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу»

Згадати про відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у минулих роках допоможе бібліочелендж «Яскраві сторінки життя бібліотеки» на сторінці ЦБС у Фейсбук (#Всеукраїнськийденьбібліотек2020).

Враховуючи вимоги сьогодення, працівники бібліотек  намагаються  максимально задовольнити потреби користувачів. Але вони щороку стають більш вимогливішими.

Бібліотечні працівники мріють, щоб їхні книгозбірні перетворилися на сучасні комфортні бібліотеки,  а працівники мали доступ до всіх доступних джерел інформації. Щоб книжкові новинки надходили вчасно.  Щоб досвід кращих бібліотек країни і світу мав умови для реалізації, а не викликав професійну заздрість. Тоді бібліотеки неабияк будуть затребуваними.

Запрошуємо наших читачів, взяти участь у флешмобі «Привітай бібліотеку». Викладайте ваші відео або фото, діліться історіями, розповідайте про бібліотекарів та бібліотеку, викладайте малюнки, плакати у соціальних мережах  з хештегом (#Всеукраїнськийденьбібліотек2020).

Директор Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради,   Г.В.Пацаловська