Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності -2021

Щорічно за ініціативи організації  ЮНЕСКО  у країнах, що підтримують  її цінності, відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Ця  подія має за мету привернути увагу, проаналізувати, відзначити досягнення та окреслити проблеми на шляху до медійно та інформаційно грамотного суспільства. Цього року вона проходитиме 24-31 жовтня під гаслом «Медійно та інформаційно грамотні міста» (Media and Information Literate Cities: Voices, Powers, and Change Makers).

Бібліотеки є важливими суб`єктами розбудови медійно та інформаційно грамотного суспільства, територією знань та розвитку навиків, що допоможуть  орієнтуватися  в  медійному  та  інформаційному  середовищі.

Глобальна пандемія, що триває, спонукає суспільство активніше застосовувати цифрові технології в повсякденному житті та на роботі, підтверджує важливість медійної та інформаційної грамотності в епоху цифрових технологій.

Баришівська центральна бібліотека для  дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради надає можливості для розвитку медійно-інформаційної  грамотності  користувачів  шляхом  надання доступу до актуальних інформаційних ресурсів, організації навчання комп’ютерної грамотності, заходів для підвищення інформаційної культури тощо.

До вашої  уваги  ми  пропонуємо книжкову викладку «Бути  захищеним у  медіапросторі просто!», на якій представлені видання українських та зарубіжних авторів — філософів, фахівців в галузі комунікаційних технологій, інформаційних війн, зв’язків з громадськістю, журналістів, що висвітлюють тему усвідомленого і компетентного споживання й використання  інформації.

Особливу увагу хочеться звернути на нову книгу, яку бібліотека  отримала  в  рамках  державної  Програми  поповнення  фондів  публічних  бібліотек  від Українського  інституту  книги.

Сінгер П.В., Емерсон Т.Брукінг   Війна лайків:  Зброя в руках  соціальнихних мереж; пер.з анг. Ярослава Лебеденка.- Харків: Книжковий Клуб  «Клуб  Сімейного  Дозвілля», 2019.- 320с

Facebook — як поле бою, а Instagram — ніби концентраційний табір вільного часу із «лайками»-наглядачами. Це наше сьогодення. У світі протягом  тривалого  часу  точиться війна — віртуальна. Із  цілком реальними  наслідками, часто  кривавими  та  смертельними,  коли необережний  пост може стати епітафією, а невинна «вподобайка» — приводом  для  арешту. Такі  випадки  давно  стали  нормою. Автори витратили  довгих  п’ять  років,  щоб  провести  ґрунтовне  дослідження розвитку  Інтернету, найвідоміших  соцмереж  сьогодення  та  процесу перетворення  їх на зброю в сучасному світі. Від історії  появи  Всесвітньої павутини,  смайликів, твітів  та мемів  автори  розповідають  про використання  платформ  соцмереж  авторитаристами, революціонерами, силами  оборони,  терористами,  Дональдом Трампом,  Росією, Китаєм, США й багатьма  іншими  фігурантами  онлайн-життя.

Книжка, що допоможе  зрозуміти  світ, у якому ми живемо.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Світлана Черватюк