Водохреща 2022: традиції свята

Багато християн наділяють воду на Водохрещу цілющою силою.Вважається, що саме в цей день Іван Предтеча охрестив Ісуса в річці Йордані, тому і саме свято має ще іншу одноіменну назву — Йордан.  Воду святять в церкві або набирають в річці, а потім вмиваються нею. На Водохрещу в Україні прийнято вирізати візерунок у вигляді хреста на річці і занурюватися в ополонку. Вважається, що таким чином людина змиває з себе гріхи. Багато православних вірять, що від такого купання не можна захворіти.

Напередодні Водохрещі 18 січня встановлюється суворий піст, а на стіл ставлять пісні страви. Традиційно в цей день готують кутю і вареники з капустою. У сам день Водохрещі відвідують богослужіння.

Водохреща 2022: що не можна робити

• Не можна, набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.
  • Не можна занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.
  • Не варто вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду. Окрім того, що церковнослужителі кажуть, що це суперечить релігійним обрядам, медики кажуть, що це не зігріє, а навпаки може спричинити проблеми з алкоголем.
  • Не треба плакати на Водохреща, бо ой, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.
  • Не можна прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.
  • Заборонено прибирати, в’язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.