ВЧАСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ

Саме тому спільно з фахівцями Національний інститут раку та за підтримки Фонд “МХП-Громаді” за ініціативи генерального директора КНП “ББЛ” Галина Буняк у Баришівці реалізується важлива соціальна програма для збереження і порятунку життя жінок. Так, із минулого тижня на території Баришівської лікарні функціонує мобільний жіночий консультативно-діагностичний центр.

«За даними обласного канцер-реєстру в 2023 році по Баришівській громаді було зареєстровано 77 нових випадків злоякісних новоутворень. У 2022 році таких було 63 випадки. Всього на обліку у 2023 році перебуває 1351 онкологічно хворий житель Баришівської громади. А показник смертності просто вражає: 59 осіб померло у минулому році, 42 – у 2022-ому. До того ж, із кількості вперше взятих на облік минулого року 20 людей померло менше ніж за рік після встановлення діагнозу», – пояснює Галина Миколаївна гостру потребу в запровадженні профілактичних обстежень для виявлення онкології.

За її словами, протягом 2023-ого року під час профілактичних оглядів було виявлено злоякісні новоутворення у 17 осіб. Вони про це навіть не підозрювали! І нині на обліку із раком шийки матки перебуває 71 пацієнтка.

А згідно з даними національного канцер-реєстру в Україні за останні 15 років рак грудної залози посідає перше місце за смертністю серед жінок, а рак шийки матки – від 4-го до 7-го місця залежно від вікової групи. Ця статистика підкреслює високі ризики онкозахворювань серед жінок та наголошує на необхідності створення і впровадження популяційних скринінгових програм для їхньої ранньої діагностики.

«Дійсно, на жаль, останнім часом медики відмічають значний зріст звернень жінок до фахівців із скаргами на порушення менструального циклу, а також із аномальними матковими кровотечами. Як наслідок – це признаки онкологічних захворювань, – насторожено розповідає Галина Буняк. – А серед причин цього незворотнього процесу звісно можна назвати стреси і тривожність, спричинені війною».

Це і підтверджує потребу у профілактичних обстеженнях. Та як привчити до цього людей? Щонайперше, наблизити та зробити доступними консультації та огляди вузькопрофільних фахівців до сільського населення.

Тож із метою скринінгу жіночого здоров’я протягом місяця у Баришівці працюватимуть фахівці Національного інституту раку. Тут можна зробити мамографію, ультразвукову діагностику молочних залоз та пройти огляд у гінеколога, який обов’язково бере аналіз на цитологію.

Окрім того, фахівці Баришівської багатопрофільної лікарні проводять скринінг інфекційних захворювань, включаючи ВІЛ-інфекцію, гепатити В та С, сифіліс.

«Робота мобільного консультативно-діагностичного центру тут – це можливість пройти безкоштовні профілактичні обстеження у висококваліфікованих спеціалістів інституту, не виїжджаючи зі своєї громади, – наголошує Галина Миколаївна. – Сподіваюся, що місцеві жительки скористаються нагодою та пройдуть

профілактичні обстеження, аби подбати про власне здоров’я. А записатися на прийом можна через реєстратуру лікарні».

Нагадуємо: рання діагностика раку – запорука його успішного подолання!