В громаді активно ведеться комплексна робота щодо легалізації трудових відносин

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1 в громаді проводиться посилена роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування, організації харчування,  про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Впродовж інформаційної кампанії практикуються різні форми комунікації, як масові публічні, так і безпосередні візити за місцем здійснення господарської діяльності.

Нагадаємо, що робота із виявлення нелегальних працівників передбачає 3 етапи: інформаційна кампанія; підготовча робота до інспекційної кампанії; інспекційна кампанія.

Результати роботи стануть основою для планування та реалізації аналогічних заходів в інших ризикованих сферах господарювання.

Роботодавцям надається можливість та час офіційно працевлаштувати найманих працівників до 31 січня 2020 року.

З 01.02.2020 Державна служба України з питань праці розпочне інспекційну кампанію, за результатами якої порушників притягуватимуть до відповідальності. Зокрема, за кожного неоформленого працівника КЗпП передбачає штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат (з 01.01.2020 — 141 690 грн)

Роботодавець зобов’язаний оплатити штрафні санкції за незадекларовану працю незалежно від того, усунув він порушення після інспекційного відвідування чи ні.