УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ НА ВИВІЗ СМІТТЯ ЄОБОВ’ЯЗКОВИМ !

На виконання ст.7, п. 1 ст.25 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний укладати договори про надання житлово – комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом. У зв’язку  з цим, укладання договору обов’язкове  для усіх. Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ст.31 Закону України «Про поводження з відходами» утворювачі побутових відходів зобов’язані укладати договори з виконавцем послуги з управлінням побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами.

На території Баришівської територіальної громади виконавцем послуг з управління побутовими відходами за результатами проведеного конкурсу визначено комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради» рішення виконавчого комітету Баришівської селищної ради від 17.05.2024 № 170.

Рішенням виконавчого комітету Баришівської селищної рад від 15.12.2024 № 375 були встановлені тарифи за послуги  з поводження з твердими побутовими відходами для комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради»:

-розрахунку на одного мешканця при нормі накопичування 1,4 куб.м./рік розмір тарифу становить 27,65 грн. в місяць;

-за контейнерною схемою для юридичних і фізичних осіб розмір тарифу становить- 236,96 грн. за 1 куб.м.;

– для юридичних і фізичних осіб, що самостійно здійснюють вивіз твердих побутових відходів розмір тарифу становить 46,94 грн. за 1куб.м.

Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємцями є порушенням Законів України «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», та Правил благоустрою населених пунктів Баришівської територіальної громади і тягне за собою адміністративну відповідальність, а саме ст.82 та 152 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено накладення штрафу:

на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімальних доходів громадян (340-1360 грн.)

на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподаткованих мінімум доходів громадян (850-1700грн.)

Переконливе прохання до мешканців населених пунктів громади, юридичних осіб, підприємців, які не здійснили укладання договору на вивезення побутових відходів, звернутись  в комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради» за адресою: селище Баришівка, провулок Банний, 3, або до старостинських округів для укладення такого договору.

Телефон для довідок: 068-965-28-56