У пошуках роботи та кращого життя багато молодих й кваліфікованих спеціалістів часто виїжджають з громад, з країни і ці негативні процеси тривають. Молодь виїжджає з громади, бо не відчуває зв’язку з тією територією, де вона народилася чи проживає. Молодь не знає свого потенціалу та можливостей, бо ніколи його не використовувала.

Баришівська ТГ уже зараз визначали систему стимулів, які допоможуть зупинити міграцію молодих людей з маленьких населених пунктів громади.Найважливіше, про що говорить молодь – це нестача потрібних навичок та вмінь.

«Важливо навчити молодих людей, як артикулювати свої потреби та бажання у громаді, не просто просити, а лобіювати свої інтереси. Ми  вчимося разом з майбутніми спеціалістами: вони у нас, а ми у них»- наголосили одноголосно головний спеціаліст загального відділу Баримшівської селищної ради Оксана Нитченко та практикуючий майбутній спеціаліст Олександ Арсененко

НАМ Важливо, щоб молодій людині було цікаво бачити себе в майбутньому громади, вдосконалювати та реалізовувати себе. Вплив молоді на процеси децентралізації є одним з ключових питань молодіжної політики України вцілому.