У Баришівці біля селищної головної ялинки встановили Різдвяний вертеп

Поруч із головною ялинкою напередодні Різдва за західним обрядом встановили вертеп – традиційний елемент святкування одного з найбільших християнських свят за європейською традицією.

Верте́п — старовинний пересувний український  ляльковий театр, де символічно відтворена стайня з народженням Христа. Український вертепний театр — самобутнє явище і розвиток нашої культури, відомий з 17 століття  і мав численні регіональні варіанти. За Євангелієм, Ісус Христос народився в яслах в хліві, оскільки в місті Віфлієм для Марії та Йосипа не знайшлося місця в готелі. За переказами, його оточували домашні тварини, які зігрівали немовля своїм диханням. Обов’язковими елементами є фігури Ісуса Христа, Матері Божої та святого Йосипа.

Різдвяний вертеп є символом українських християнських традицій. Він сповіщає нас про наближення Різдва Христового.

Запрошуємо представників всіх конфесій збиратися біля вертепу і колядувати.

Христос народився ! Славімо його!