Триває інформаційна робота в торгівельних закладах та сфері обслуговування Баришівської територіальної громади

23 лютого 2023 року у межах проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії робочою групи з питань легалізації виплати заробітної плати відвідали низку торговельних закладів та закладів сфери  обслуговування Баришівської громади.

До складу робочої групи увійшли:

Сергій Галецький,  завідувач сектору, інспектор праці сектору праці та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Баришівської селищної ради;

Людмила Денисенко, головний спеціаліст сектору праці та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Баришівської селищної ради;

Ірина Касьяненко, головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету №1 фінансово-економічного управління  ГУ ПФУ у Київській області;

Олена Лепеха, завідувач сектору містобудування та архітектури Баришівської селищної ради;

Антон Палій, поліцейський офіцер громади, офіцер сектору взаємодії з громадами, відділу превенції Броварського РУП ГУНП в Київській області, капітан поліції;

Олена Поліщук, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського районного управління  Держпродспоживслужби в Київській області;

Валерія Андрієнко, провідний інспектор відділу ОПР Броварського РУ ГУ ДСНС;

Олег Черненко, головний інспектор відділу ОПР Броварського РУ ГУ ДСНС.

Основна мета таких візитів – мінімізувати випадки використання незадекларованої праці. Адже незадекларована праця є не лише порушенням норм чинного трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність, а й напряму зачіпає інтереси громадян.

Як наголошував під час розмови з працівниками та роботодавцями торговельних закладів Сергій Галецький – незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість позбавляє людей багатьох соціальних гарантій. Тільки офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижчу за мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Наразі посадовці відвідували суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівельну діяльність,  лише з профілактичною місією. Однак наступним етапом стануть інспекційні відвідування. Тож на тих роботодавців, які не дослухалися до порад фахівців, чекає передбачена законодавством відповідальність.

Інф. Сектору праці та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Баришівської селищної ради