Тероборона – один з пріоритетних напрямків сьогодення!

З 01 січня вступили в дію норми, відповідно до яких по всій країні на місцевих рівнях почали діяти  штаби територіальної оборони.

Бійці цих формувань у разі необхідності мають прийти на підсилення регулярних підрозділів Збройних сил України. Що входитиме до їхніх обов’язків? Передбачається, що територіальна оборона має охороняти об’єкти критичної інфраструктури: теплові електростанції, атомні електростанції, урядові будівлі, штаби військових й інше. Разом з тим, тероборонівці можуть долучитися до охорони громадського порядку чи супроводження військових колон. Ці бійці мають стати фундаментом для ймовірного  руху опору у тій ситуації, коли та чи інша територія може буде окупованою ворожими військами.

З 02 лютого 2022 року і на  території Баришівської громади розміщено Штаб окремого батальйону ТрО Броварського району. Приміщення в центрі селища стануть базою мобілізаційного розгортання та навчально-матеріальною базою для проведення занять особового складу ТрО.

Депутатським корпусом Баришівської селищної ради ще в жовтні 2021 року затверджено місцеву цільову програму з підтримки територіальної оборони. Громада і в подальшому готова до виділення фінансової допомоги для підрозділу територіальної оборони.

14 лютого голова Баришівської ради Олександр Вареніченко взяв участь у нараді під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олексія Кулеби  щодо організації територіальної оборони на Київщині. Учасники обговорили першочергові заходи для продовження формування ефективної системи територіальної оборони області.

15 лютого 2022 року у Броварській райдержадміністрації пройшла нарада за участі керівництва Броварської райдержадміністрації, Броварської районної ради, голів та представників восьми територіальних громад, керівників силових структур Броварського району та командування 136 окремого батальйону, який відповідає за територіальну оборону Броварського району.

А сьогодні, 16.02.2022, голова Баришівської селищної ради  спільно із в.о. голови Броварської РДА Павлом Проскочилом,    визначили напрямки та пріоритети в роботі щодо організації ефективного функціонування штабу ТрО,  оглянули приміщення для розміщення  особового складу батальйону,  матеріальну базу. Станом на зараз Броварська РДА провела роботу з місцевими територіальними громадами, які зголосилися виділити з місцевих бюджетів кошти, щоб допомогти швидше упорядкувати приміщення.

Учасники наради зосередились і на питанні комплектування батальйону територіальної оборони бійцями контрактної служби та резервістами, а також про співпрацю з громадами.

«Кожен житель України, нашої громади за бажанням  має можливість долучитися до участі в добровольчих формуваннях  територіальних громад або до допомоги таким формуванням. Для нас простих громадян – це можливість ретельно підготуватися до захисту своєї родини, селища, Батьківщини! Хочу також звернутися до жителів  громади: наші військові, прикордонники, Служба безпеки, поліція, представники органів місцевого самоврядування повністю тримають ситуацію щодо ймовірного військового вторгнення під контролем. Тому зараз головне – не панікувати, зберігати спокій свій, а головне – дітей, молоді, людей похилого віку,  працювати заради добробуту власних сімей та подальшого розвитку нашої Держави» – зазначив голова селищної ради.

З питаннями щодо участі в роботі батальйону ТрО можна звернутися за телефоном: 0968583951.