Своє життя він присвятив народу

Живи, поете, в бронзі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

У слові праведнім, у славі віковій!

Л. Дмитренко

Серед   тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я людини, що віддала своє життя у боротьбі за свободу українського народу. Своєю творчістю поет відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури.

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т. Г. Шевченка.

З метою вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, популяризації його творчості, залучення дітей до вивчення рідної мови,  2 березня 2021 року  в Баришівській бібліотеці для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  відбулася літературно-поетична подорож «Історична мудрість Великого Кобзаря», на яку завітали читачі-учні 7-А класу Баришівського НВК, класний керівник Н.В.Грицун та бібліотекар М.М.Милашич. Діти ознайомилися з життям і творчою спадщиною Тараса Шевченка та переглянули відеоролик «Біографія Шевченка». Потім Л.І. Германчук, провідний бібліотекар розповіла про перебування поета на Київщині, зокрема: в Баришівці, Березані, Броварах, Яготині, Переяславі, с. Сулимівка і с. Селичівка.

Діти познайомились з  творами Тараса Григоровича написаними в різні роки: в кріпацтві, на засланні в степах Казахстану, в Петербурзі.

Продовженням подорожі було засідання інтелектуального клубу «ІнтеК», на якому діти взяли участь у вікторині «Що я знаю про Шевченка».

Доповнила  захід  тематична  виставка одного автора  «Відкриваю Шевченка», на якій представлені книги, альбоми, присвячені життю та творчій діяльності поета.

В кожному слові нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.

Ольга Биба, зав. Баришівською бібліотекою для дітей  Баришівської ЦБС  відділу культури та туризму Баришівської селищної ради