Соціальна підтримка учасників АТО та членів їх сімей

Ситуація в Україні, а саме, проведення Антитерористичної операції в східних її областях, зумовлює значне збільшення кількості сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, зниження їх життєвого рівня та погіршення морального і психологічного стану. Тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО, членам їх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення АТО, зокрема, у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених осіб та психологічній підтримці.

Статус учасника бойових дій  на сьогодні одержали 195 осіб Баришівської громади, з них  12 осіб з інвалідністю, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО та іншим вищезазначеним категоріям населення, рішенням Баришівської селищної ради затверджена Програма «Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2020 рік». Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а також можливе за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Дана Програма – це комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників АТО.  Основними заходами програми є:

• надання матеріальної допомоги військовослужбовцям територіальної громади, які уклали контракт на військову службу до Збройних сил України;
  • надання матеріальної допомоги для вирішення проблем учасників АТО, пов’язаних з їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією;
  • надання матеріальної допомоги учасникам АТО, які потрапили в складні життєві обставини;
  • надання матеріальної допомоги до «Дня незалежності України» сім’ям загиблих учасників АТО;
  • забезпечення санаторно-курортним оздоровленням дітей учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО;
  • забезпечення учасників АТО технічними засобами реабілітації (при потребі) та інші.

Матеріальна підтримка надається громадянам, які зареєстровані та проживають на території Баришівської селищної ради.

Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги особа або член сім’ї звертається до Баришівської селищної ради з відповідною заявою, до якої  додають наступні документи:

– ксерокопія паспорта;

– ксерокопія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

– ксерокопія одного з документів: посвідчення інваліда війни, учасника  бойових  дій, член сім’ї загиблого, інше посвідчення, що посвідчує його статус, тощо.

– довідка медичного закладу про стан здоров’я та необхідність лікування, реабілітації чи соціальної адаптації учасника АТО;

– акт обстеження матеріально-побутових умов, складений депутатом селищної ради та завірений в установленому порядку;

– документи, що підтверджують надзвичайні обставини, які призвели

до скрутного становища;

– копія контракту на військову службу до Збройних сил України;

– інші документи, що можуть підтверджувати необхідність надання одноразової матеріальної допомоги;

• довідка з банківської установи про реквізити рахунку.

Документи необхідно подавати до відділу соціального захисту населення Баришівської селищної ради за адресою: смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 48, каб. 201.

Відділ соціального захисту населення Баришівської селищної ради