«Соціальна громада» – наближення якісних адміністративних послуг соціального характеру мешканцям Баришівської ОТГ

Послуги соціального характеру є новими послугами для відділу соціального захисту населення та центру надання адміністративних послуг. Але сьогодні, саме цей вид адміністративних послуг набуває популярності серед населення громад. Тому, у Баришівській громаді, де проживає переважно сільське населення, виникла необхідність реалізувати право людей на створення належних умов для отримання якісних адміністративних послуг: від отримання допомоги сім’ям з дітьми до отримання субсидії. Пріоритетним напрямком відділу соціального захисту населення та центру надання адміністративних послуг Баришівської селищної ради є запровадження послуг соціального характеру шляхом максимального наближення даного виду послуг для населення. Тому, керівництвом громади були проведені заходи, зокрема, щодо підключення спеціалістів до програмного комплексу «Соціальна громада» та детального опанування знань та вмінь.

На сьогодні наша громада є однією з перших громад в Київській області, яка приєдналася та розпочала прийом громадян із застосуванням програмного комплексу «Соціальна громада». Спеціалісти відділу соціального захисту населення з 1 липня 2020 року розпочали прийом громадян з питань призначення усіх видів соціальних допомог, субсидій та пільг.

Згідно зі змінами, внесеними до деяких постанов КМУ визначено, що з 1 січня 2021р. управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій не приймають від осіб заяв з необхідними документами для призначення соціальних виплат. Таким чином прийом жителів Баришівської громади, які бажають оформити субсидію, пільгу та допомоги здійснює відділ соціального захисту населення та центр надання адміністративних послуг  за допомогою програмного комплексу «Соціальна громада».

Як працює система?

Житель будь-якого старостинського округу Баришівської громади, (18 старостинських округів), який бажає отримати субсидію, пільгу чи соціальну допомогу звертається по місцю свого проживання до посадової особи старостату, який формує електронну справу та передає її на перевірку відділу соціального захисту населення. В разі відсутності некоректних даних електронна справа передається на призначення. І все це протягом одного робочого дня. Таким чином заявник отримує свою послугу, не виїзджаючи із старостату. Жителям смт Баришівка необхідно звертатись до відділу соціального захисту населення за адресою смт Баришівка, вул. Київський шлях,48 (другий поверх каб. 201).

За період впровадження ПК «Соціальна громада» в Баришівській територіальній громаді було передано для призначення 509 електронних справ, з них 401 допомоги, 6 пільг, 102 субсидій на тверде паливо та житлово-комунальні послуги.

Спеціалістами відділу з 1 січня 2021 року проводяться виїзди до заявників додому з метою проведення обстеження матеріально-побутових умов. За результатами обстежень складено 115 актів обстеження матеріально-побутових умов та передано до Баришівського підрозділу управління соціального захисту населення Броварської райдержадміністрації  для призначення субсидій та допомог.

Відділом соціального захисту населення Баришівської селищної ради проводиться співпраця з державним підприємством «Інформаційно обчислювальний центр» щодо вдосконалення Програмного Комплексу «Соціальна Громада», оскільки програма постійно удосконалюється.