Щодо недопущення інфекції SARS-CoV-2

Відповідно до інформації Посольства Королівства Данія в Україні, у зв’язку із виявленням інфекції SARS-CoV-2на норкових фермах, Уряд Данії прийняв рішення про забиття норок на всіх норкових фермах по всій території Данії. При цьому розведення норок буде заборонено і в 2021 році. При проведенні вказаних заходів буде знищено близько 17 млн. норок.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ОІЕ), враховуючи значне поширення інфекції серед людей, існує можливість зараження деяких тварин при тісному контакті з інфікованими людьми.

У собак, котячих (домашні коти, тигр), норок та тхорів після тісного контакту з інфікованими людьми (або людьми, які підозрюються на зараження $АЯ8-СоУ-2), було лабораторно підтверджено наявність SARS-CoV-2.

Природна інфекція SARS-CoV-2 серед сільськогосподарської норки, крім Данії, на сьогодні зареєстрована в Нідерландах, Італії, Іспанії, Швеції та Сполучених Штатах Америки (США).

Інфекція може супроводжуватися симптомами (клінічні ознаки та підвищена смертність) або протікати безсимптомно. Передача збудника SARS-CoV-2тваринам від людей вважається основним джерелом інфекції.

При цьому доведено можливість передачі збудника SARS-CoV-2 від норок до людини. Результати епідеміологічних досліджень підтвердили випадки передачі інфекції від норки до людини в Нідерландах і Данії.

Починаючи з червня 2020 року в Данії було виявлено 214 випадків захворювання людей на СОVID-19 варіантами коронавірусу SARS-CoV-2, пов’язаними з вирощуванням норок в промислових масштабах. Серед цих 214 зареєстрованих випадків – 12 випадків з унікальним варіантом коронавірусу SARS-CoV-2 .

Відповідно з опублікованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (ОІЕ) результатами оцінки ризику передачі коронавірусу  SARS-CoV-2 встановлено три ступені ризику: високий – передача збудника від людини до тварини; помірний – передача від тварин до людини; дуже високий – передача між тваринами.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ОІЕ) під час поводження та догляду за усіма тваринами необхідно дотримуватися основних гігієнічних вимог, а саме: миття рук перед та після перебування біля тварин, після їх годівлі, а також уникнення потрапляння слини тварин на людину.

Люди з підозрою або у яких підтвердили зараження SARS-CoV-2 не допускаються до прямого контакту з тваринами, включаючи сільськогосподарських тварин, тварин зоопарку, інших тварин у неволі та дикій природі і зокрема з видами, у яких встановлено сприйнятливість до зараження  SARS-CoV-2.

Враховуючи вказане просимо, у межах компетенції, вжити заходів щодо посилення біобезпеки в господарствах з утримання хутрових звірів, особливо норок. Забезпечити аналіз динаміки поширення захворювання на СОVID-19 працівників ферм з утримання хутрових тварин та динаміки збільшення загибелі в господарствах хутрових звірів, в першу чергу норок.

У разі позитивної динаміки захворювання серед людей і тварин інформувати Баришівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (04576) 5-46-76.

Інф. Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області