Шановні жителі громади!

Сьогодні відзначається 77 річниця визволення Баришівщини від нацистських окупантів  у Другій світовій війні.

В Книзі Пам’яті України. Київська область: У 7-ми томах. Т.1.—К,1994 зазначено, що «21—23 вересня 1943 року війська 136-ї стрілецької дивізії під ко­мандуванням полковника І.М.Пузикова і танкісти армії П.С.Рибалка визволили Баришівщину від нацистських окупантів.

Дорогою ціною далася перемога. За роки війни в Червону Армію з баришівського краю  було призвано майже 14 тисяч чоловік, з них 42 жінки. Загинуло понад 6 тисяч, у т.ч. 112 офіцерів, 184 сержанти. 507 фронтовиків повернулися інвалідами. Гітлерівські недолюдки за­катували на смерть понад 500 жителів краю.

Понад шість з половиною тисяч юнаків і дівчат гітлерівці вивезли на роботу до Німеччини. Всього жертвами війни стали майже сім тисяч жителів району. їхні імена викарбувані на обелісках, пам’ятниках та меморіалах.»

Жителі Баришівщини біля села Борщів, на високому кургані біля річки Трубіж, епіцентрі тих віко­помних боїв, спорудили пам’ятник «Атакуючий солдат», який став святинею для  всіх фронтовиків.

Пам’ять учасників Другої світової війни увічнено у 34 пам’ятниках.

На меморіалі Слави у емт Баришівка відкрито пам’ятники: бю­сти Героям Радянського Союзу Л.І.Волошину та П.П.Цвілію, пам’ятні дошки Героям Радянського Союзу І.С.Біймі, А.М.Лук’янцю, повним кавалерам ордена Слави Ф.П.Шостаку та І.М.Бишовцю.

Про героїчні і трагічні сторінки Другої світової війни, долі її героїв розповідають кімнати бойової слави, експозиції у краєзнавчому музеї Баришівки, будинків культури сіл Гостролуччя та Веселинівка, Волошинівському та Перемозькому НВК. Та найвеличнішим пам’ятником тим, хто захистив Батьківщину, врятував свій народ від гітлерівського рабства, є вдячність і шана на­щадків героїв.

23 вересня 2020 року з нагоди відзначення 77 річниці визволення Баришівщини від нацистських окупантів  у Другій світовій війні відбулося покладання квітів до всіх пам’ятників Баришівської громади

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ БОРЦЯМ ЗА СВОБОДУ І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ