«Ранок з Інтером»: заклади культури у селах – живуть!

Телеканал «Інтер» – канал спецемоцій, адже крім виробництва ефірного продукту, телеканал створює суспільно значущі проекти, які виходять за рамки ефіру і мають великий суспільний резонанс. Цього разу частиною випуску стало збереження закладів культури у сільських місцевостях.

23 січня 2020 року журналісти та знімальна група телеканалу «Інтер» завітали до сільських закладів культури сіл Селичівка, Коржі та Веселинівка, щоб показати реалії роботи працівників культури на селі.

Узгодивши основні робочі питання та маршрут з начальником відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Л.М.Бабич, вирушили у творчу мандрівку закладами та територією Баришівської громади.

Спершу завітали до сільського клубу села Селичівка, де поспілкувалися з в.о. старости села Неонілою Кубрак, завідуючою клубом Галиною Дзявун в минулому та теперішнім – Оленою Тронкою. Переглянули репетицію солістів фольклоного ансамблю «Журавка», завітали в біблітеку, прослухали гуморески, оглянули фото-колажі із культурно-мистецьких заходів, які проходили в закладі.

Далі маршрут пролягав до будинку культури села Коржі. Журналісти мали змогу відвідати репетицію молодшого складу зразкового дитячого оркестру «Консонанс» під керівництвом досвідченого «сивого маестро» – Віктора Стомаченка. Завітали на заняття дитячого гуртка «Креативне мистецтво», який діє при бібліотеці, та були свідками створення Різдвяного символу – дідуха і виготовлення картин із тканини без використання голки в стилі «Печворк» під керівництвом Тетяни Лапи та допомоги Лілії Галатенко.

Потім ознайомилися із ремонтними роботами, які ведуться в закладі; пройшлися коридорами закладу та кімнатами для занять колекивів, гуртків.

Останньою точкою став будинок культури села Веселинівка, де гостей урочисто зустрів народний аматорський фольклорний ансамбль «Скопчанка» із своїми автентичними піснями (керівник – Надія Карунка). Пройшлися коридорами та кімнатами для репетицій художньої самодіяльності, завітали до бібліотеки, відвідали музейні кімнати Другої Світової війни та місцевої майстрині декортивного розпису Ганни-Собачко Шостак, яку знає весь світ.

Гості залишилися задоволеними та приємно враженими від побаченого в закладах культури.

Репортаж про діяльність закладів можна переглянути в середу, 29 січня 2020 року, на телеканалі «Інтер» в ранковій передачі «Ранок з Інтером».

Провідний спеціаліст з питань культури та туризму Баришівської селищної ради, Н.Кулик