Пробація шукає волонтерів

Пробація – це:

• забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
  • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у розв’язання проблемних питань);
  • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

В Україні все більш популярним стає волонтерство у сфері пробації. Саме волонтери можуть допомогти у запобіганні повторного вчинення злочинів шляхом проведення освітніх заходів, оскільки освіта може стати чудовим інструментом для реабілітації. Допомога у працевлаштуванні – разом з клієнтами пробації ти можеш скласти резюме, підшукати вакансії, які їм найбільше підходять, та провести пробну версію співбесіди, а також проведення інших заходів, спрямованих на ресоціалізацію засуджених.

Як долучитись до волонтерства в пробації?

Є певні вимоги до тих, хто хоче волонтерити у цій сфері. Перш за все, потрібно бути повнолітнім. Перевагою буде твоя освіта. Якщо ти навчаєшся чи вже здобув фах з таких спеціальностей як психологія, соціальна робота чи право, то потрапити волонтером у пробацію буде простіше.

Аби стати волонтером у цій сфері, сконтактуй з органом пробації за адресою: Київська область, Броварський район, смт Баришівка, площа Миру, 1, та запропонуй свою допомогу.

Інф. Броварського районного відділу №1  філії Державної установи “Центр пробації” у м. Києві та Київській області