Про проведення щорічної планової кампанії протиепізоотичних заходів на пасіках

Висока продуктивність пасік залежить від збереження здоров’я бджіл. Найефективніший спосіб підвищення продуктивності бджільництва – профілактика хвороб бджіл. Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області проводиться моніторинг епізоотичної ситуації щодо хвороб бджіл, зокрема нозематозу, акарапідозу, вароатозу, обстежуються бджолосім’ї, відбираються проби для проведення лабораторних досліджень з подальшим заповненням ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов’язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» визначено, що лабораторно-діагностичні дослідження на американський гнилець, європейський гнилець, нозематоз, акарапідоз, вароатоз проводяться за рахунок коштів державного бюджету (безоплатно).

Зразки відбираються у кількості 10% від наявних бджолосімей відповідно до Правил відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження, затвердженими Головою Державного департаменту ветеринарної медицини Мінсільгосппроду України від 15 квітня 1997 року № 15-14/111.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про бджільництво», ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками (клінічний огляд бджолосімей та відбір зразків).

Відбір зразків для лабораторних досліджень в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів до 15 травня 2023 року проводиться безкоштовно.

Держпродспоживслужба розробила алгоритм дій, яким покроково роз’яснено, як діяти та на що треба орієнтуватися пасічникам.

Інф. Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області