Нашим бібліотекам для того, щоб вижити сьогодні, потрібно відповідати вимогам часу і потребам громади. Головне завдання – бути корисними і цікавими населенню свого селища, стати більш відкритими і дружніми, пропонувати населенню нові послуги, подати нові ідеї громадській спільноті, залучати різні вікові категорії до співпраці на благо самих же людей. Робота з громадою і на благо громади – майже  завжди пов’язана з краєзнавством. Традиційні форми краєзнавчої роботи бібліотеки під впливом часу повинні змінюватися, ставати більш яскравими і ефективними, наближеними до жителів і завжди проводитися за участю населення.

17 травня 2019 року в читальному залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих відбулася презентація «Краєзнавчі електронні ресурси Національної Історичної бібліотеки України» в рамках літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина». Це була перша презентація Національної історичної бібліотеки України ,яку провели: Смілянець Світлана Іванівна – заступник генерального  директора з наукової  роботи та Волошинська Ніна Олексіївна – завідуюча сектором з краєзнавчої роботи бібліотеки. На презентації були присутні: в. о начальника відділу культури Баришівської районної державної адміністрації – Вірич М.В., бібліотечні працівники сільських бібліотек-філіалів Баришівської бібліотечної системи, місцеві краєзнавці: Лисенко П.О. – настоятель церкви Архистратига Михаїла с. Лукаші, Євдокименко О.М, Осипенко В.М, Калашник В.Ф., директор Баришівського краєзнавчого музею – Новоградська Л.Я  та читачі бібліотеки.

Цікаво і змістовно працівники НІБУ представили краєзнавчу роботу єдиної в державі спеціалізованої бібліотеки з питань історії, суміжних історичних дисциплін та історичного краєзнавства. Вони наголосили, що бібліотека є всеукраїнським депозитарієм історичної та історико – краєзнавчої літератури і показали практично, як користуватися електронними ресурсами бібліотеки. Гості подарували путівник «Національна історична бібліотека України», каталоги колекцій, бібліографічні покажчики, книги. А також подарували файл авторитетного запису на географічну назву «Баришівка» та список джерел, які знайдено у базі даних «Історія міст і сіл України» на пошуковий запит «Баришівка». Відбувся  цікавий краєзнавчий діалог з якого  присутні взяли для себе багато  нового і корисного.

Присутні мали можливість ознайомитися з краєзнавчою виставкою «Імена, що прославили наш край» та краєзнавчими, інформаційними і бібліографічними матеріалами Баришівської центральної бібліотеки для дорослих. Модератором заходу виступила директор Баришівської ЦБС — Пацаловська  Галина Василівна, яка подарувала книги про Баришівщину для краєзнавчого фонду історичної бібліотеки.

Краєзнавство – одне з визначних аспектів вивчення історії та культури рідного краю. Тому краєзнавча робота бібліотеки — це велика патріотична справа, важливий засіб успішного вивчення і  пропаганди всього багатства нашого краю.

Захарченко С.П., провідний бібліотекар Баришівської центральної бібліотеки для дорослих