Презентація книжкової виставки

Презентація  книжкової виставки:

« Мова моя українська, горда, велична»

в Баришівській центральній бібліотеці для дорослих

9 листопада – День української писемності та мови. Це  державне свято було встановлено  6 листопада 1997 року Указом Президента України за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі нашої мови для розвитку суспільства. В Указі було зазначено:

« Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

6 листопада   у читальному залі  Баришівської центральної бібліотеки для дорослих   відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  проведена  презентація книжкової виставки: «Мова моя українська, горда, велична».

Пропоную  знайомство з деякими  книгами, представленими на виставці:

Пономарів О.Д.     Українське слово для всіх і для кожного .-К.: Либідь, 2012-360 с.

У виданні міститься спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки  в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, стилістики ,фразеології. Розрахована для науковців, редакторів, журналістів,  викладачів, студентів, широкого загалу читачів.

Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: Підручник.-К.: Атіка, 2004.-592с.

Підручник містить відомості про стилі сучасної української літературної мови, зокрема офіційно-діловий. Система вправ і завдань сприятиме як набуттю студентами навичок складання різних ділових паперів, так і закріплення знань із мови.

Береза Т., Зубрицька І., Зелений Ю. Мова – не калька: словник української мови.-Львів.: Апріорі,2016.-664 с.

Сучасний словник гарної української мови розкриває велич і красу рідної мови, звільнення її від суржику й чужоземних запозик.Словник містить самобутні українські слова та вислови поставлені на противагу звичному (буденному ) словниковому запасу сучасних українців.У Словнику  опрацьовано понад  20000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця. Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів одне слово для всіх, кому небайдужа доля рідної мови,культури й словесності.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Марченко Р.В..