Посилено обізнаність суб’єктів господарювання Баришівської селищної територіальної громади з питань трудового законодавства

Члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та детінізації доходів Баришівської селищної ради провели інформаційні заходи серед суб’єктів, що займаються господарською діяльністю у сфері харчування та торгівлі.

Під час превентивної роботи роботодавцям та працівникам було наголошено на їхніх правах та соціальних гарантіях, які закріплені в чинному законодавстві про працю.

Особлива увага була приділена перевагам офіційної праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. Роботодавцям було акцентовано на неприпустимості прийняття на роботу працівників без укладення трудових договорів, а також надано консультації щодо оплати щорічних відпусток, змін умов праці, виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого рівня, в тому числі доплати за роботу в несприятливих умовах праці, в нічний та надурочний час.

Роботодавцям розповіли про трудові права осіб з інвалідністю. Зазначили, що для підприємств встановлено норматив працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 % від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працюють від 8 до 25 осіб, то одне робоче місце.

Розповіли про психосоціальну підтримку на робочому місці та про трудові права осіб з інвалідністю, наголосили на ризиках, які виникають при пошуку роботи і можуть призвести до потрапляння в трудове рабство.