Поліцейський офіцер громади

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VkmwoVjqNWk

17-го січня 2020 року у Головному управлінні поліції Київської області відбулася спільна нарада керівництва поліції та голів об’єднаних територіальних громад області, на якій правоохоронці представили пілотний проект «Поліцейський офіцер громади».

Очільник поліції регіону Андрій Нєбитов розповів, що робота сучасних дільничних не є достатньо ефективною, що зумовлено великою територією обслуговування, навантаженням, виконанням непритаманних функцій, наприклад конвоювання, та роботою за межами дільниці.

Натомість, новий поліцейський офіцер громади, в першу чергу, має бути її частиною і жити на території обслуговування, знати місцевих мешканців та дослухатися до їх проблем.

Поліцейський офіцер громади не муніципальний поліцейський. Він залишається у складі місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень. Водночас, він буде підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки.

Нарада відбулася у форматі живої дискусії, представники громад охоче ставили питання щодо кваліфікаційних вимог до потенційних кандидатів, умов праці та заробітної плати тощо.

Наприкінці усі присутні дійшли висновку, що безпека громади – це спільна мета поліції та об’єднаних територіальних громад. Сторони домовилися про наступну зустріч, де буде підписаний меморандум про співпрацю.

В заході прийняла участь і представник Баришівської селищної ради- Слухай Надія Михайлівна. Зі слів Надії Михайлівни: «Проект цікавий , головне реалістичний. Поліцейський офіцер громади залишається в штаті місцевого органу поліції , але підзвітний громаді та матиме значно більше повноважень , ще одна умова повинен проживати на території обслуговування . Тож, подбаємо про безпеку разом. Наша громада повинна бути безпечною і разом ми зможемо це зробити.»

Далі буде…