Подвижник бібліотечної справи (до 75-річчя з дня народження Миколи Павловича Зніщенка)

Баришівська центральна бібліотека для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради пропонує інформаційне знайомство з бібліографічними покажчиками про відомого подвижника бібліотечної справи України Миколи Павловича Зніщенка з книжкового фонду бібліотеки.

Микола Павлович Зніщенко – бібліотекознавець, кандидат історичних наук, викладач, поет, заслужений  працівник культури України, генеральний  директор КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей», віце-президент Української Асоціації працівників бібліотек.

У 2011 році Київська обласна бібліотека для дітей видала серію бібліографічних покажчиків наукових праць М.П.Зніщенка, серед них біобібліографічний покажчик праць «Зніщенко Микола Павлович», «Історія бібліотек для дітей в Україні», «Микола Павлович Зніщенко і бібліотечна Київщина». Ці видання будуть корисними для науковців, бібліотечних працівників, студентів, всіх, хто цікавиться історією та культурою рідного краю.

Заслуговує на увагу і наукова праця М.П.Зніщенка «Педагогічні аспекти в бібліотечній діяльності Д.Ю.Доброї», в якій викладено дослідження бібліотечно-педагогічної діяльності класика дитячої бібліотечної педагогіки, засновниці першої спеціальної бібліотеки для дітей Дори Юделівни Доброї. Київська обласна бібліотека для дітей є першою спеціалізованою бібліотекою для дітей в м. Києві, Україні та Європі. Вона була заснована 17 серпня 1909 року потомственою почесною громадянкою   м. Києва Д.Ю.Доброю. Ця бібліотека сьогодні, завдячуючи її директору М.П.Зніщенку – одна з найавторитетніших закладів України та Київської області, відіграє суттєву роль у культурному та суспільному житті країни, посідає значне місце в інформаційному просторі. Це потужний методичний центр для бібліотек Київщини.

Директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська познайомила бібліотечних працівників зі  статтями  М.П.Зніщенка, які були  надруковані в журналах «Бібліотечна планета», «Вісник Книжкової Палати», «Бібліотечний форум». Галина Василівна розповіла про поетичну творчість ювіляра та  прочитала вірш «Київська земля».

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС, Н.І.Лавріненко