Онлайн-презентація електронного практичного посібника «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності»

10 вересня 2020 року працівники Баришівської    центральної бібліотеки для дорослих та Баришівської бібліотеки для дітей     відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  взяли  участь в онлайн-презентації електронного практичного посібника «Чотири простори бібліотеки:модель діяльності».  Посібник розроблений в рамках проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», який реалізує ВГО Українська бібліотечна Асоціація за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнерами проєкту є Фундація Дарини Жолдак, Асоціація об`єднаних територіальних громад, Міністерство культури та інформаційної політики України.

Автори посібника кандидат наук із соціальних комунікацій, директорка Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй, магістр з менеджменту організацій, членкиня ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бояринова, кандидат педагогічних наук, доцент, директорка Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, Заслужений працівник культури України Ірина Шевченко, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, Заслужений працівник культури України

Лариса Лугова, кандидат історичних наук, доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація Ярослава Сошинська, завідувачка науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація Тетяна Богуш та інші представили посібник, де описана модель бібліотеки, що поєднує чотири простори: навчання, натхнення, зустрічей та подій та можливі варіанти наповнення кожного з  просторів. Цей формат початково був розроблений у Данії. В 2010 році його запропонували експерти Центру досліджень культурної політики Королівської школи бібліотечних та інформаційних наук при Копенгагенському університеті. Він добре зарекомендував себе на практиці. Бібліотеки за подібною моделлю сьогодні працюють в Данії, Німеччині, США та інших розвинених країнах.

Автори посібника – експерти ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого та дизайнери студії Arcite  адаптували цю модель для впровадження у публічних бібліотеках нашої країни.

Директор Баришівської ЦБС відділу культури  та туризму Баришівської селищної ради Г.В.Пацаловська