Літературний куточок «Біль наш та гордість Полісся»

Полісся моє, рідний отчий мій краю,

Нас доля розкинула в різні світи,

А туга і біль без ножа душу крають,

Ти зіркою вічною в серці світи

А.Ігнатюк

Літературний куточок «Біль наш та гордість Полісся», відкритий у   2019 році в  читальній залі   Баришівської центральної  бібліотеки  для дорослих  Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  користується популярністю серед жителів Баришівщини.

Ініціатор його створення заступник голови правління  Київського обласного  товариства «Поліське земляцтво» Василь Іванович Безверхий   передав директору Баришівської централізованої бібліотечної системи  Г.В. Пацаловській книги краєзнавців, поетів і прозаїків про рідний Поліський край. Ці книги  про чудовий  куточок Київського Полісся, древлянський край, покинутий назавжди. Розкидала доля поліщуків по світу, але вони згадують свій рідний край, де залишились могили батьків, дідів, прадідів. Не війна, а «мирний атом» вигнав людей з дому. Прийняла відселенців з Поліського та Чорнобильського району і Баришівщина. І кожен з них  зі сльозами на очах згадує свою малу батьківщину.

З 2003 року поліщуки об’єдналися в товариство «Поліське земляцтво», щоб зберегти пам’ять для нащадків підготовлено і надруковано 28  книг і 4 буклети. Відтепер всі бажаючі зможуть прочитати ці  книги в нашій бібліотеці. До 15-річчя заснування товариства вийшла книга «Сторінками нашої пам’яті», упорядником якої є голова товариства  Броніслав Адамович Андрієвський. До книги ввійшли матеріали по збереженню історичної пам’яті про Поліський край, серед них статті, які були розміщені на сторінках періодичних видань, виступи, промови, спогади ліквідаторів аварії та відселенців, вірші.

Броніслав Адамович, полковник міліції у відставці, ліквідатор аварії на ЧАЕС першої категорії, протягом 1975 – 1995 рр.  був начальником Поліського РВВС Київської області є автором книг спогадів «Ми були разом з народом», присвяченої всім співробітникам Поліського районного відділу внутрішніх справ та книги «Поліське (Хабне, Кагановичі) про містечко і його видатних людей, спогади про життя до Чорнобильської катастрофи.

Історична розвідка краєзнавця, поліщука О.М. Євдокименка «Хабенське городище або нариси з історії рідного краю» зацікавить читачів історією селища Поліське від давнини до сьогодення. Олександр Миколайович досліджував історію як Поліського, так і Баришівки і дарував свої книги Баришівській центральній бібліотеці для дорослих та бібліотеці для дітей.

Олександр Макарович Лойко не тільки краєзнавець, а ще  пише і музику, вірші, пісні. В бібліотеці тепер є 7  книг автора, серед них: «Нариси з археології Київського Полісся», яка розповість про унікальні археологічні знахідки на території Поліського району, роман «Эхо поколений», «Слов’янський лад»(поліські наспіви) та інші.

Народний депутат Верховної ради України  третього скликання  з 1998 по 2002 рік, очільник Поліського району (1973-1980 роки) та Баришівського району (1980-1982 років), ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Василь Данилович Сінько передав до бібліотеки   книги  з дарчими написами для читачів бібліотеки.

Поезія М.Дубовича, А.Ігнатюк,Д.Герасименка про рідний край, людей, природу не залишить байдужими жодного читача.

Відеофільми   «До подиху останнього любити Полісся буду», «Не забудемо землю наших предків», «Пам’ять про Полісся»  покажуть історію, людей, трагедію цього диво-краю.

Цей куточок відкрито. щоб назавжди зберегти пам’ять про древній Поліський край для дітей, внуків, правнуків.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Лавріненко Н.І.