ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ЯК ЗАПОРУКА СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ У МАЙБУТНЬОМУ

На виконання доручення Прем’єр – міністра України від 17.02.2020 р. № 6698/0/1-20 головою селищної ради Вареніченком Олександром Павловичом доручено робочій групі з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дієвої реалізації норм законодавства про працю, захист і поновлення трудових прав працівників. Процес легалізації зайнятості в Україні спрямований на створення сприятливих умов для детінізації заробітної плати та забезпечення належних умов праці.

Мета заходів – донесення до діючих та потенційних роботодавців, працівників та інших верств населення інформації щодо положень законодавства про працю, видів відповідальності за його порушення.

В основі інформаційно-роз’яснювальної компанії лежить боротьба за легалізацію трудових відносин, формування офіційних доходів працівників, встановлення належних умов праці та захист трудових прав працівників з одного боку та спонукання роботодавців до здійснення своєї діяльності відповідно до вимог трудового законодавства з іншого, внаслідок чого ними забезпечуватиметься майбутнє не однієї людини.

Роботодавці, які порушують законодавство про оплату праці, тим самим погіршують не тільки соціальне становище працівників, а й економічне становище громади. Перевірки будуть проводитися систематично до кінця 2020 року.

Інспектор праці Баришівської селищної ради С.В. Галецький