Книжково-ілюстративна виставка, присвячена 76-річниці вигнання нацистів з України «Крокує пам’ять дорогами війни»

Гула, стогнала і ревла земля,
Сивіли в горі мати і кохана.
В огні була Вкраїнонька моя —
Була війна жорстока
Друга світова.

27 жовтня 2020 року в  Баришівській центральній бібліотеці для дорослих відділу культури та туризму Баришівської селищної ради презентовано книжково-ілюстративну виставку «Дорогами батьків – дорогою Перемоги», приурочену 76-річниці вигнання нацистів з України та проведено перегляд літератури «Україна в полум’ї війни».

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська – з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція – з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 – го року, Львівсько-Сандомирська – з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

На книжковій виставці представлено документальні та художні книги про жертовність нашого народу у боротьбі проти нацизму та його значний внесок у Перемогу у Другій світовій війні. Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з виставкою. Будемо пам’ятати! Ніхто не забутий, ніщо не забуте.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської  ЦБС, Лавріненко Н.І