Кінопокази документальних фільмів із циклу “Рідний край”

Відділом культури та туризму Баришівської селищної ради протягом тижня на передодні 35-річчя Чорнобильської катастрофи, просто неба проводилися кінопокази документальних фільмів із циклу “Рідний край” .

Тиждень тематичних фільмів – відкрито стрічкою “Мій Поліський край”. Перегляди розпочиналися щодня о 20.30 на території культурно-мистецького центру (РБК).

Перший фільм із серії «Рідне Полісся» документальний фільм «Мій поліський Край». Фільм розповідає про чарівний куточок древлянського краю Київського Полісся – Поліський район, добрих, гостинних, працьовитих людей, які там проживали, та про трагічну долю, яка спіткала цей край і його людей, після катастрофи на ЧАЕС.

«Ніколи не звикну, просто змирилась», – так говорять переселенці. Неначе й звикли, живеться добре та туга за рідним краєм, сни про квітучий поліський рай, бо де душа людська – там і сон її.

Другий фільм із серії «Рідне Полісся» документальний фільм «До подиху останнього любити Полісся буду…». Фільм розповідає про згорьований від Чорнобильської катастрофи Поліський район Київської області та про життя переселенців з цього району, які розселені по всій Україні, їх тугу за рідним краєм.

Переглядаючи стрічку, глядачі-переселенці впізнавали сусідів, своїх колег, вихованців. Тут був колись маленький рай, та розкидало, немов пір‘я по світу, земляків-поліщан.

Третій фільм із серії «Рідне Полісся» документальний фільм «Ми живемо на кордоні». Фільм розповідає про згорьований від Чорнобильської катастрофи Поліський район Київської області та про життя людей які залишились жити на 1/3 частині розірваного, пошматованого району, на кордоні з радіоактивною зоною.

Четвертий фільм із серії «Рідне Полісся», документальний фільм «Пам’ять про Поліське». Фільм присвячений смт. Поліське , якому в 2015 році виповнилося 600 років (1415 рік). Фільм змонтовано із зйомок поліських кінооператорів-любителів Е.Здітовецького та М. Костюченка. Хоча селище повільно вмирає, але поліщуки хочуть зберегти память про нього для нащадків.

П’ятий фільм із серії «Рідне Полісся» документальний фільм «Ми не забудем землю своїх предків». У фільмі йдеться про один з найбільш потерпілих районів від Чорнобильської катастрофи, Поліський район Київської області та про нещасних і обездолених жителів району, яких переселили 17 областей України і 16 районів Київської області, та про молоде покоління поліщуків, які на той час були ще дітьми, або народились в переселенні. Туга за рідним краєм, любов до рідної землі залишилась у поліщуків назавжди. Цю любов вони передають і своїм нащадкам.

Шостий фільм із серії документальних фільмів має назву: «Пам’ять про Поліський район». Фільм розповідає про святкування 85-річчя заснування району і відкриття Меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні та інших війнах.Смт Красятичі 2008 рік.

«Поліський віночок». Під такою назвою демонстрували завершальний сьомий фільм «Поліський край», створений Київським обласним товариством «Поліське землятсво». Він вкотре показав глядачам пісенний поліський народ, талановитий, люблячий свою землю, свій край, культуру і традиції.Вони люблять пісні, що дають крила, надію і віру у відродження розпотрошеної атомомом землі.

Нехай віночок плетуть дівчата у коси із квітів і пахучих трав поліських лугів, хай світ зрозуміє нарешті, що атом – то далеко не жарт!