Історико-краєзнавчий альманах «Святині рідного краю. Церкви Баришівщини.  с. Бзів»

Видатною памяткою історії та архітектури села є Свято-Миколаївська церква с. Бзів. Вважається, що історія церкви  села Бзова починається  з  вісімнадцятого століття. Проте  факти  говорять, що ця територія була заселена ще в давні часи.  Перша документальна згадка про село відноситься до 27 січня 1688 року. Збереглися метричні книги за 1784-1919 роки, які зберігались у церквах. Церква збудована з дерева без цв’яхів з двома куполами. У  1901 році було прийнято рішення Києво-Печерського монастиря, до якого належала церква, зробити капітальний ремонт, було з’єднано в одну будівлю церкву і капличку.

Церква вціліла під час Другої світової війни, нацисти держали на території церкви  полонених. На теренах колишнього СРСР було лише чотири такі дерев’яні церкви, які збудовані без цвяхів і не зруйновані війною.  Приміщення церкви включено до реєстру пам’яток  і перебуває під охороною держави.

Настоятель церкви – ієрей Василій Кость.

Зав. бібліотекою-філіалом с. Бзів Баришівської ЦБС Корнієнко Р.В.