Година-спогад, приурочена 33-й річниці трагедії на ЧАЕС «Той квітень не забудеться ніколи» проведена в Баришівській бібліотеці для дітей Баришівської ЦБС

Чорнобильський вітер по-душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде …

Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає

Олена Матушек

Час плине невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас українців.

Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються в наших серцях. Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей.

Страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюдна пустеля навколо станції. 26 квітня — День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя. Пам’ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших.

Саме цим трагічним подіям була приурочена година-спогад «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі»» для учнів 7-Б класу (класний керівник Л.І.Котвицька)  Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова, яка була проведена 25 квітня 2019 року в Баришівській бібліотеці для дітей Баришівської ЦБС. Ведуча О.І.Биба, завіюча бібліотекою для дітей згадала ліквідаторів на Чорнобильській АЕС, про потенційну небезпеку радіації для усього живого. Присутні  переглянули відео-фільми: «Героям Чорнобиля присвячується», «ЧАЕС 30 років пам’яті…», «Чернобиль. Евакуація Прип’яті» про ту страшну трагедію далекого 1986 року.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих пожежників та ліквідаторів тієї страшної аварії. Зворушливо  прозвучали поетичні рядки пронизані біллю і скорботою  приурочені цій трагічній даті, у виконанні: Марини Бишовець, Артура Лашуна, Максима Тимченко, Юлії Манойло, Єгора Винника, Івана Медуниці, Миколи Бурилка.

Книжкову презентацію «Чорнобиль – гіркий полин» презентувала провідний бібліотекар Л.І. Германчук.

Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію.

Ю. Гранько, провідний бібліотекар Баришівськоїбібліотеки для дітей