(До дня Українського добровольця)

Продовжуємо  рубрику «Бібліотекар інформує, радить» про книги отримані  Баришівською центральною бібліотекою для дорослих відділу культури та туризму Баришівської селищної ради в рамках державної програми поповнення фондів публічних бібліотек  від Українського інституту книги.

Бібліографічний огляд «Понад усе для мене рідний край, його свобода, честь і незалежність», приурочений Дню українського добровольця.

Війна на сході України не залишає байдужим українське суспільство.  Митці, журналісти та свідки подій не можуть мовчати. Поступово документальні твори змінюються художніми романами, збірками оповідань та віршів.

Пропонуємо вашій увазі трилогію  Ірини Вовк «На щиті», Харківське видавництво «Фоліо»,2020 рік — це книги про війну на  Сході.

Ірина Вовк – журналіст, редактор, кореспондент і документаліст. очолювала благодійний фонд «24» (допомога українським бійцям)

З квітня 2014 року перебувала в зоні бойових дій на Донбасі, як журналіст і волонтер. З кінця 2016 року записувала розмови з родинами полеглих на Донбасі українських вояків. Вони і стали сьогодні книгами «На щиті».Перша книга трилогії — «Іловайськ», друга –«Донецький аеропорт», третя – «Дебальцеве».

Спогади про загиблих українських воїнів, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям про тих, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданнях використані фотоматеріали з родинних архівів.

Ще одна документальна трилогія Ірини Вовк та Дар’ї Бурої «Ізоляція», Харківське видавництво «Фоліо»,2020 рік—це оповіді врятованих від тортур і смерті в таємних в’язницях Донбасу. Дар’я  Бура – журналіст, з квітня 2015 року перебувала в зоні бойових дій, як  волонтер благодійного фонду «Повернись живим». В цій книзі – спогади тих, хто пройшов пекло і вижив.

Книга Олександра Михеда «Я змішаю твою кров з вугіллям», Київське  видавництво  «Наш формат»,2020 рік – це калейдоскоп історій про людей і від людей, які живуть на Донбасі.

Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливіше для автора — почути голоси місцевих жителів. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські й бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі.

Олександр Михед ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся українського Сходу.

Документальне дослідження Артема Шевченка «Слов’янськ: початок війни», видавництво «Фоліо» –це хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ. Артем Шевченко – військовий журналіст, який активно висвітлював події у Слов’янську протягом квітня – червня 2014 року.

Події кіноповісті  Володимира Тихого та Валерія Пузіка «Наші котики. Бліндаж», видавництва «Фоліо» розгортаються на початку війни на Сході України. На одну з позицій фронту заступають на чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці стали на захист територіальної  цілісності   України.

Всі ці  книги  дуже цінні для української історії з погляду на детальні описи життя, побуту, світогляду військових.

Запрошуємо  в  бібліотеку,  адже  один  з найкращих способів дізнатися про війну на Сході  — прочитати книгу. Особливо написану людьми, що бачили воєнні дії на власні очі..

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Наталія  Лавріненко