Базовий тренінг-семінар «Молодіжний Працівник»

Єдиний спосіб піднятися на вершину драбини — долати сходинку за сходинкою, по одній за раз. І в процесі цього підйому, ви раптом виявите у себе всі необхідні якості, навички і вміння, потрібні для досягнення успіху, якими ви, начебто, ніколи не володіли

З метою підвищення рівня знань та кваліфікації молодіжних лідерів, фахівців молодіжної галузі та працівників різних організацій, залучених до роботи з молоддю на базі Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зоряний» (с. Карапиші, Миронівського району, Київської області) з 24 по 26 жовтня 2019 року проведений Базовий тренінг Програми «Молодіжний Працівник», в якому взяли участь 25 учасників. Серед них представники молодого покоління з Білої Церкви, Переяслав-Хмельницького, Бучі, с. Карапиші, Славутича, Кагарлика. Баришівську громаду представляли: Наталія Кулик – провідний спеціаліст з питань культури та туризму відділу культури та туризму Баришівської селищної ради, Марина Лукаш – директор будинку культури с. Бзів та Даша Обухова – провідний спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Баришівської селищної ради.

Навчальна Програма «Молодіжний Працівник» започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту України, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН в Україні. Вже 5 років поспіль тренінг збирає активних представників молодого покоління та молодіжних лідерів з різних куточків України задля ефективної розробки та реалізації обгрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.

Цьогорічний Базовий тренінг-семінар проходив у форматі 50х50 для представників та представниць державного та громадського секторів, які працюють з молоддю.

Протягом 3-х днів учасники тренінгу дізналися, що таке молодіжна політика, що з нею відбувається в Україні, який зміст молодіжної роботи і чим вона особлива, чому важливо робити акцент на участі і залученості молоді у сучасному соціокультурному середовищі, що означає бути молодіжним працівником в громаді, та як розвинути власні компетенції в молодіжній роботі.

Кожен з учасників тренінгу після презентації своїх командних проектів отримав так званий «Бейдж» – електорнний доказ проходження певного модульного завдання, основними з яких були проведення польового соціологічного дослідження з вивчення та аналізу проведення вільного часу молоді села Карапиші, освоєння та аналіз «Драбини Харта», включеність молоді у життя громади та визначення пріоритетних напрямків роботи з молодіжною аудиторією на місцях.

По завершенню навчання всі учасники отримають Сертифікат державного зназка.

Тренінгові дні були дуже насичені та пізнавальні: нові знайомства, нові знання та навички – це все отримає позитивний результат в майбутньому та надасть стимулу для реалізації ефективної молодіжної політики на Баришівщині.