БАРИШІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ПРИДБАЛА ЛАПАРОСКОПІЧНУ СТІЙКУ!

І це реально знакова подія як для Баришівської лікарні, так і громади в цілому!

«Придбання лапароскопічної стійки – це нова сторінка у розвитку нашої лікарні. Це сучасний апарат німецької фірми, який дає широкі можливості для виконання хірургічних, гінекологічних, травматологічних, урологічних, онкологічних операцій на високому, сучасному рівні. Малоінвазивна хірургія (хірургічні маніпуляції та оперативні втручання без розрізу живота) тепер стане доступною для жителів громади», – із неприхованою гордістю розповідає генеральний директор КНП «Баришівська БЛ» Галина Буняк, адже це її мрія здійснилася!

Так, і зажевріло це бажання в серці Галини Буняк під час стажування в німецьких клініках у рамках міжнародного медичного проєкту з підвищення кваліфікації вузькопрофільних лікарів із Березані й Баришівки.

«Тоді, у 2018-2019 роках, під час стажування наші гінекологи, хірурги, анестезіологи наскільки захопилися методами роботи своїх колег, які, до речі, працюють на такій новітній техніці ще з 1991 року, що в прямому сенсі марили бажанням працювати в подібних умовах, – розповідає Галина Буняк. – Тоді ми поставили перед собою мету і кілька років вперто спільно йшли до неї».

Як ішли? Накопичували кошти, надаючи платні медичні послуги в закладі, проводячи виїзні медичні огляди сільського населення (за умовами меморандумів про співпрацю із агропідприємствами, які відшкодовували лікарні витрати на такі заходи), отримуючи кошти від Національної служби здоров’я України… Але, враховуючи потреби в постійному оновленні закладу та ковідну ситуацію, цей процес ще тривав би. Та до реалізації мрії долучився Баришівський селищний голова Олександр Вареніченко, який знайшов можливість виділити потрібні кошти для повної реалізації мрії з місцевого бюджету.

Минулої п’ятниці, 17 грудня, лапароскопічну стійку було доставлено в Баришівську лікарню та встановлено в операційному блоці хірургічного відділення. Сучасний апарат німецького виробництва повністю укомплектований всіма необхідними лапароскопічними приладами та інструментами. Вартість обладнання – майже 2 мільйона (для точності – 1 999 980 грн). Цю суму Баришівська лікарня і селищна рада розділили навпіл.

Нове обладнання, яке допоможе рятувати життя пацієнтів, днями оглянув Баришівський селищний голова Олександр Вареніченко.

«Обладнання готове до роботи. Є лікарі в закладі, які вже пройшли відповідне навчання і працюватимуть із ним. Зокрема нам допомагатиме й лікар-хірург, судинний хірург, кандидат медичних наук Христина Корольова, яка разом із баришівськими й березанськими лікарями стала учасником міжнародного німецько-українського медичного проєкту, брала участь у виїзних прийомах медиків для огляду сільського населення Баришівщини, надавала безкоштовні консультації», – розповіла Галина Буняк.

«Новітнє обладнання дозволяє як проводити якісну діагностичну лапароскопію, так і лікувати пацієнтів ефективніше, – доповнив лікар-хірург Анатолій Бондар. – За допомогою цієї системи ми зможемо надавати відповідну адекватну сучасну медичну допомогу, як мешканцям Баришівської громади, так і мешканцям всієї Київської області».

«Щоразу, коли приїжджаю в медзаклад, бачу динаміку, бачу зміни. Відрадно, що баришівська медична спільнота не стоїть на місці, а прагне змін і розвитку, тому намагатимуся всіляко допомагати модернізувати медичну галузь Баришівщини, – наголосив Олександр Вареніченко під час зустрічі з медиками.

Заради справедливості варто зазначити, що придбання цього дороговартісного сучасного обладнання підвищує статус та рейтинг Баришівської лікарні, а також виведе її на абсолютно інший рівень лікування за допомогою малоінвазивної техніки. Та головне – жителі Баришівської громади відтепер матимуть доступ до якісних медичних послуг із залученням сучасних технологій.