26 лютого — День супротиву окупації Криму

25 лютого 2021 року в Баришівській центральній бібліотеці для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  презентовано  книжкову викладку «Крим – історія  та сучасні проблеми »  та проведена історико-інформаційна година «День супротиву окупації Криму».

26 лютого 2020 року Президент України  підписав  Указ про встановлення 26 лютого в Україні Дня супротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як щорічної пам’ятної дати.

В цей день  згадуємо  події, що відбулися  сім  років тому.

26 лютого 2014 року  під стінами Верховної Ради автономної республіки Крим  паралельно відбулися 2 акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія “Руська єдність”. Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинуло двоє людей. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту була скасована. На превеликий жаль в ніч с 26 на 27 лютого побачивши реакцію громадян України напередодні, російський спецназ порушуючи  українське та міжнародне законодавство почав захоплення будівлі Верховної Ради АРК та м. Сімферополь, де потім під дулами автоматів було відправлено у відставку законне, українське керівництво АРК і було проголошено організацію  так званого «референдуму про приєднання до Російської федерації», який відбувся 1 березня з численними порушеннями         українського,міжнародного законодавства  та у супроводі російських військових.

Згадуючи ті події – українці та увесь цивілізований світ підтримують Український Крим та українців і кримських татар, які живуть в Криму, в умовах тимчасової російської окупації. Крим – це Україна. Так було, так є і так буде завжди.

Після окупації півострова люди, які не погодились із російською окупацією, були змушені покинути домівки та виїхати на материкову частину України.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Наталія Лавріненко