17 квітня, субота Український День навколишнього середовища (День довкілля)

Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.

Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети.

На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тонн вуглекислого газу (як три мільйони автомобілів). Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйона будинків.

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2021 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 17 квітня,

Мета проведення Дня довкілля –  привернути увагу українців до екологічних проблем,  підвищити інтерес до  бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.

У цей день охочі мають нагоду виконувати практичні заходи з благоустрою та озеленення населених пунктів, впорядковувати природоохоронні об’єкти та території. Саме в цей період у навчальних заходах усіх рівнів відбувається ряд лекцій щодо необхідності збереження навколишнього природного середовища, флори та фауни, серед якої ми перебуваємо щодня. Погляньмо навкруги – парки, сквери, площі, лісосмуги та все навколишнє середовище потребує уваги та бережливого ставлення людини.

Громадський обов’язок  кожного – пам’ятати і всіляко сприяти оздоровленню природи, що нас оточує!

давайте  !

вирішувати екологічну проблему у масштабі родини, наприклад , ми вирішуємо цю проблему тим, що намагаємося не смітити , стежимо за чистотою не лише у своїй квартирі , але в своєму під’їзді і в своєму дворі. « Чистий двір , чиста вулиця, чисте місто ! » – Це має стати стилем, нормою життя , відмінною рисою світогляду і поведінки жителів нашої громади…