Вирішити проблему громади чи знову відіграти написаний сценарій?

У відповідь на закиди так званих «громадських активістів» повідомляємо:

Проблема збору, утилізації та переробки сміття в даний час є суспільною проблемою держави і беззаперечно благодатним грунтом для громадських активістів у напрямку критики влади. Особливо зрозумілою активізація щодо вказаної проблеми є саме тому, що незабаром можливе проведення  чергових виборів до місцевих рад.

Щодо Баришівки, почнемо з минулого.  Стихійне сміттєзвалище між Баришівкою та Власівкою виникло не один десяток років тому. І роками нікого не цікавило хто, в якій кількості  і яке сміття вивозить туди.

З 2013 року в державі гостро постало питання створення офіційних полігонів зі збору та утилізації твердих побутових відходів, бо їх по всій території України і до тепер можна перелічити на пальцях однієї руки. На вимогу екологічних служб, які погрожували закриттям стихійного сміттєзвалища,  було виготовлено державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під розміщення сміттєзвалища, виготовлено проект та передано для проходження державної експертизи.  І тільки в 2018 році керівництвом ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП» (до речі, співпраця з яким була розпочата попередньою владою  з 2013 року)  було завершено офіційне документальне оформлення сміттєзвалища, що  може в подальшому дати  можливість  встановлення сортувальної лінії на полігоні.

З 2018 року ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП»:

  • виготовлено паспорт полігону ТПВ;
  • розробляється проект під розміщення сміттєпереробного комплексу;
  • будується під’їзний шлях згідно проекту;
  • облаштована згідно вимог артезіанська скважина, в планах – ще одна, більш потужна;
  • міжрайонному лабораторному центру надано для аналізів проби грунту, води, повітря;
  • на полігоні видалено самосійні дерева та кущі, якими роками заростало сміттєзвалище;
  • важкою технікою переміщено близько 10 тисяч м3 сміття з людських паїв безпосередньо на територію сміттєзвалища ( роботи продовжуються);
  • шляхом рекультивації на території 2 гектарів підготовлений майданчик під розташування мобільної сортувальної лінії;
  • встановлено більше 100 сміттєвих контейнерів на території селища;

     То чи можна називати бездіяльністю ТОВ «ЕКОСИТЕМ ГРУП» все вище перераховане.

 На пленарне засідання чергової 15 сесії селищної ради, яка відбулася 20 серпня 2019 року депутати селищної ради Широкий О.В., Матісько В.Г., Молочко І.О., Молочко Н.В., Попова І.О., Гейман  О.О. подали  запит,  озвучивши проблему завозу сміття на Баришівський полігон не лише із населених пунктів Баришівки, а й із інших місць, що не передбачено укладеним з ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП» договором. Причиною ажіотажу стала зафіксована депутатами селищної ради машина, що завезла на полігон відсортоване сміття, яке, за словами керівника ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП» Калюжного О.М., було необхідне «для його подальшої реалізації». Натомість вищезазначені депутати не пропонували конструктивного вирішення питання, їхня пропозиція –  «розірвати договір з ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП», а далі ..? Очевидно, що при розірванні договору ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП» звернеться до суду про відшкодування селищної радою коштів підприємству, яке надавало послуги, а це декілька млн гривень; підприємство згорне свою діяльність забравши техніку та майно, зокрема, контейнери для сміття, яких налічується біля 100 лише в смт Баришівка. Зробивши крок назад,  знову втопимось у смітті, будемо «щиро дякувати» активним депутатам за сприяння вирішенню «сміттєвого питання». Не заперечуємо, проблема дійсно є і її необхідно вирішувати: в першу чергу необхідно вдосконалити систему охорони, заключивши угоду з професійною охоронною фірмою, завершити роботи з облашування полігона, запустити сортувальну лінію, а на це потрібні кошти не лише  ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП», а й місцевого бюджету. Слід вказати ще й на те,  що свідомість не всіх наших людей готова до сортування сміття починаючи із власного помешкання (звертаємо увагу, що біля багатоповерхових будинків вже давно розміщені контейнери-сітки для сортованого сухого сміття, а не рідких відходів та помий, які за звинуваченнями активістів течуть вонючими ріками з під цих сіток. До сіток-контейнерів  потрапляють і важкі будівельні відходи, через які руйнуються ці сітки та псується збиральна техніка. То може кожен почне з себе наводити в країні лад?! ).

Сьогодні у складі Баришівської об’єднаної територіальної громади не лише смт Баришівка, с.Пасічна, с.Швачиха, а й населені пункти 18 старостинських округів, тому силами лише одного комунального підприємства ВКККП вирішити питання вивозу сміття не можливо і це чудово розуміють депутати-активісти, які пропонують розірвати договір з ТОВ «ЕКОСИСТЕМ ГРУП». Мабуть, саме тому секретарем селищної ради Поповою І.О., депутатом Широким О.В. для вирішення «сміттєвої» проблеми  було запрошено на засідання постійної комісії з питань регламенту керівника Асоціації ОСББ м. Києва «Світ хат». Керівник асоціації запропонував свої послуги щодо обслуговування полігону, абсолютно відверто зазначивши, що сміття буде завозитись не тільки баришівське, а й київське з 400 багатоповерхових будинків. Тож питання до громадських активістів: вирішуєм проблему громади, чи «просуваємо своїх»?

Шановні громадські активісти! Припиніть писати сценарії і шукати проблеми, пропонуйте цивілізовані конструктивні шляхи вирішення проблемних питань задля розвитку громади.

  Інф. селищної ради

Нагору