Підвищення рівня знань та компетенції опікунів/піклувальників

Спеціалістами служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради на базі конференц-залу центру позашкільної роботи «Мрія» проведено семінар-навчання для опікунів/піклувальників «Виконання опікунами/піклувальниками обов’язків щодо забезпечення захисту прав та інтересів дітей».

Начальник Служби М. В. Павленко ознайомила присутніх з основними функціями служби у справах дітей та сім’ї щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Акцентувала увагу на вчасному оформленні документів, забезпеченні оздоровлення дітей в літній період, користування пільгами під час навчання та матеріального забезпечення осіб з числа дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування під час навчання в ВНЗ.

На захід були запрошені начальник відділу соціального захисту населення Л. М. Маценко, начальник відділу “Баришівське бюро правової допомоги” Д. П. Однокоз, фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Б. Савчук, які ознайомили присутніх з питаннями захисту житлових та майнових прав дітей соціально незахищеної категорії, процедурою постановки на квартирний та соціальний квартирний облік, здійснення виплат державної соціальної допомоги та наданням безоплатної правової допомоги. Опікунам/піклувальникам нагадали про їх права та обов’язки, здійснення соціально- психологічної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа під час соціального супроводу.

Від імені голови Баришівської селищної ради до присутніх звернулась Оксана Нитченко, яка зазначила, що з усіх нагальних питань, в тому числі, що стосуються соціального захисту, можна звертатись на особистий прийом до голови та профільних заступників.

Презентацію про запобігання та протидію домашньому насильству і булінгу зробила головний спеціаліст Служби Юлія Ілляш, під час якої відбувся перегляд відеоматеріалів «Домашнє насильство – факти та цифри», «Діти бачать – діти роблять».

За приємним чаюванням опікуни поділились досягненнями та життєвими історіями свої підопічних, адже позитивний настрій та доброзичливе ставлення один до одного – є запорукою психологічного здоров’я особистості.

Нагору