До Дня української писемності та мови «Безсмертя нації – то її могутня мова»

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський

День української писемності та мови став святом, яке гуртує усіх нас – на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови працівники Баришівської бібліотеки для дітей провели заходи приурочені цій даті.

 8 листопада  2019 року до бібліотеки на мовний колаж «Наше слово давнє і живе»  завітали учні 3-В класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.Зерова, класний керівник О.І.Кульга.

Провідний бібліограф О.М.Вовк розповіла про виникнення нашої писемності: кирилицю, про перші берестяні грамоти, і великі коштовні книги з пергаменту на території Київської Русі. Особливе місце в розповіді було відведено подвижницькому шляху Івана Федорова. Діти дізнались про найбільші на сьогодні бібліотеки світу і нашої країни. Потім вони мали змогу ознайомитись з незвичайними за оформленням та форматом книгами, які є у нашій бібліотеці для читачів молодшої вікової категорії. Велике враження на наших маленьких відвідувачів справили словники та дитячі ілюстровані енциклопедії.

 Прес калейдоскоп періодичних видань «Сторінками дитячих журналів» зробила  провідний бібліотекар  Л.І.Германчук.

12 листопада 2019 року працівники бібліотеки завітали до Баришівського НВК на гостини в 5-Б клас, класний керівник Н.І.Кириленко, де спільно з шкільним бібліотекарем М.М.Милашич провели годину спілкування «Мова – це людства досягнення дивне, мова – це нація спільність і час».

Захід був спрямований на піднесення престижу української мови серед дітей, виховання поваги до мови свого народу, його культури та традицій. Діти дізналися цікаві факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток.

А хто такий Нестор Літописець діти дізналися з відеоролика «День української писемності». Свої знання та ерудованість діти продемонстрували на відкритому  засіданні інтелектуального клубу «ІнтеК». Провідний бібліотекар Ю.А.Гранько,  провела мовознавчі перегони «Багатогранна мова». В грі приймали участь дві команди: «Словограй» – Поліна Івченко, Даря Наумчак, Олександра Савченко, Анна Шкурпат та  «Мовограй» – Владислав Біленко, Інна Омельченко, Аліна Биц, Анастасія Кордонець, Ярина Черниш. Перемогу здобула команда «Мовограй».

Доповнювала захід  книжкова виставка «Що за диво наша мова».

Хочемо вірити, що українська мова і надалі служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та український народ.

 

О.І. Биба, завідуюча Баришівською бібліотекою для дітей

Нагору