З метою організації якісного харчування дітей в закладах освіти Баришівської селищної ради, дослідивши середній показник виконання норм харчування та врахувавши неодноразове підвищення вартості продуктів харчування та енергоносіїв при формуванні бюджету на 2021 рік, на засіданні 4 –і сесії VІІ скликання затверджено кошторис до «Місцевої цільової програми організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та закладів дошкільної освіти Баришівської селищної ради на 2021-2023 роки» зі збільшенням вартості харчування в розмірі:

– в закладах загальної середньої освіти для здобувачів освіти в розмірі 15,00 грн. (за один дітодень), з них батьківська плата в розмірі 40% від вартості харчування в сумі 6,00 грн, місцевий бюджет – 9,00 грн (за один дітодень), що становить 60 % (вартість в 2020 році становила 12,50 грн);

– вартість харчування в закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів (діти віком від 2 до 6(7) років) – 40,00 грн. (за один дітодень), з них батьківська плата в розмірі 50 % від вартості фактично спожитих продуктів харчування – 20,00 грн.(дітодень), кошти місцевого бюджету 50% – 20 грн.( дітодень) (вартість в 2020 році становила 30,00 грн.)

На виконання вимог чинного законодавства звільнено батьків від плати за харчування, за рахунок місцевого бюджету, дітей пільгових категорій:

– дітей-сиріт;

– дітей, позбавлених батьківського піклування;

– дітей з інвалідністю;

– дітей з особливими освітніми потребами;

– дітей, батьки яких мають статус учасника бойових дій у зоні ООС, загинули в зоні АТО/ООС та дітям, батьки яких є Героями Небесної сотні, постраждалими учасниками Революції гідності або стали інвалідами внаслідок бойових дій;

– дітей, з числа внутрішньо перемішених осіб чи дітям, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

– здобувачів освіти 1-4 класів та вихованців дошкільних закладів освіти з числа сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Додатково забезпечено 75 % безкоштовним харчуванням, за рахунок місцевого бюджету, вихованців закладів дошкільної освіти з числа дітей з багатодітних родин, вартість харчування для батьків складатиме 10,00 грн. (дітодень).

Відповідно до Програми харчування дітей в пришкільних та мовних таборах літнього відпочинку у закладах загальної середньої освіти з розрахунку вартості однієї дитини у сумі 25,00 грн./день забезпечено 100 % за рахунок місцевого бюджету (вартість в 2020 році складала 22,00 грн.).