Звіт по вакцинальній кампанії від COVID-19 в Баришівській ТГ станом на 17.11.2021

До вашої уваги оновлена інформація щодо поширення COVID-19, госпіталізації хворих та імунізації населення Баришівської громади на ранок 17 листопада 2021 року!

Якщо ви уважно слідкуєте за нашим моніторингом, то помітили, що за даними КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» досить велика кількість людей очікує ревакцинації, тобто уведення другої дози вакцини від COVID-19. Як пояснив головний лікар Павло Коврига, це зумовлено тим, що до місцевих центрів вакцинації звертаються не лише жителі Баришівської громади.

– Скажімо, коли у столиці не було вакцини Pfizer, то кияни масово приїздили у пристоличний регіон для отримання тут першого щеплення. Подібна ситуація й з вимогою обов’язкової наявності сертифікатів про вакцинацію: аби не стояти в довжелезних чергах у столичних центрах вакцинації, кияни приїздили роботи щеплення сюди. А от другу дозу вакцини ці люди отримували вже за місцем проживання, роботи чи у будь-якому іншому місці, і, зрозуміло, нас про це не повідомляли, – пояснює Павло Олександрович. – Саме тому за нашими даними і не можна говорити про відсоток імунізованих жителів Баришівської громади.

Поповнюють цю статистику «в очікуванні ревакцинації» й ті, хто прогавив терміни введення другої дози. Але Павло Коврига запевняє, що Міністерство охорони здоров’я України рекомендує використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них: CoronaVac – 14-28 днів, Pfizer – 21-28 днів, Moderna – 28 днів, AstraZeneca – 4-12 тижнів, але кінцевий найпізніший термін введення другої дози не визначено.

– Дослідження британських вчених доводять, що ефективність вакцин із збільшенням інтервалу тільки підвищується. Тож, якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то слід зробити це за першої нагоди! – рекомендує Павло Коврига.

Лікар закликає усіх не зволікати, а записуватися на щеплення (його, до речі, щоденно роблять не лише в Баришівці, а й у Перемозі та Веселинівці), аби захистити себе та близьких від COVID-19. Усі вакцини наявні в достатній кількості. А отримати консультацію чи записатися на процедуру можна за телефоном: 068-361-99-06.