УВАГА! ОБМЕЖЕННЯ ЗАКЛАДІВ ТОРГІВЛІ!

На виконання протоколу позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.03.2020 №6 з метою поширенню на території Київської області гострої респіраторної хвороби COVID-19 та введення додаткових обмежувальних заходів на території Київської області, інформуємо, що в дію вступили обмеження для закладів торгівлі, дозволяється наявність споживачів в торгівельному приміщенні в кількості не більше однієї особи на 10 кв.м та наголошуємо на постійному проведенні заходів щодо дотримання санітарних норм.

Також звертаємо увагу, що відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, передбачено, що за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до ста неоподаткованих мінімумів доходів або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки,- караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

ПОРАДИ ВІДВІДУВАЧАМ:

1. Перед тим як йти до закладу, який працює в умовах карантину, підготуйте список товарів, які хочете придбати. Це суттєво зменшить час вашого перебування у приміщенні, а отже і навантаження на заклад буде меншим;

2. Перед тим як заходити до закладу, рекомендую усім відвідувачам одягнути респіраторні маски, якщо є така можливість;

3. Перед входом до закладу продезінфікуйте руки антисептиком;

4. Не заходьте до приміщення, в якому перебуває більше максимально дозволеної кількості осіб. Інформація про кількість дозволених осіб має бути розміщена на вході. Якщо кількість осіб у торговому залі перевищено, зачекайте біля входу. При цьому зберігайте відстань 2-3 метри між людьми у черзі.

ПОРАДИ КЕРІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ:

1. Пам’ятайте, безпечна відстань між покупцями має становити 2-3 метри. Розрахуйте максимально допустиму кількість осіб, які можуть перебувати у вашому закладі одночасно. Розмістіть цю інформацію на вході до закладу!

2. Призначте відповідальних працівників, які будуть здійснювати контроль за кількістю відвідувачів, які одночасно можуть перебувати у приміщенні.

3. Регулярно провітрюйте та дезінфікуйте приміщення!

4. Встановіть станції гігієни рук, та забезпечте можливість миття рук водою з милом у туалетах!

5. Всі працівники вашого закладу мають ходити у респіраторних масках, а також дотримуватись правил особистої гігієни.

Баришівська селищна рада просить не ігнорувати зазначені заходи задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території громади, області та України в цілому.