Гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба

Станом на 10.09.2024 року у Київській області зареєстровано 12 лабораторно підтверджених випадків ГЗН (за 2023 рік – 1 випадок у мешканця с. Вишневе Бучанського району). Випадки реєструвались у Фастівському, Бориспільському та Броварському (по 3 випадки), Бучанському (2 випадки), Білоцерківському (1 випадок) районах. Серед усіх лабораторно підтверджених випадків зареєстровано 4 летальні випадки.

Гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. Хвороба має літньо-осінню сезонність.

На сьогоднішній день гарячка Західного Нілу поширена в багатьох країнах Африки, Азії, Середземномор’я. Окремі спалахи реєструються в країнах Центральної Азії (Казахстан, Туркменія, Таджикистан), Закавказзя (Азербайджан, Вірменія), СІЛА. Канаді, Мексиці, країнах Центральної Америки і Карибського басейну, Австралії. Зафіксовані випадки цієї хвороби й в Україні.

Інфікована людина не заразна. На сьогоднішній день немає зареєстрованих випадків передачі вірусу від людини до людини при безпечних контактах.

Головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, а також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани.

Переносники захворювання – численні види комарів, які заражаються вірусом під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби.