Зустріч з опікунами, піклувальниками щодо забезпечення захисту прав та інтересів дітей

Служба у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради 22 березня організувала зустріч із опікунами, піклувальниками дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території громади, під час якої було розглянуто ряд питань.

На початку зустрічі завітали представники благодійного фонду «Ліга милосердя» родина Іванових, які надали опікунам та піклувальникам продуктові набори, а дітям новий одяг, солодощі та іграшки, дбайливо зібрані та передані в Україну населенням громади м. Штутгард (Німеччина).

На зустріч були запрошені заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Володимир Коцюрбій, представники управлінь, відділів селищної ради, практичний психолог, опікуни, піклувальники над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Запрошені опікуни, піклувальники отримали набори гігієни від Баришівської селищної ради.

Під час зустрічі начальник служби Марина Павленко ознайомила присутніх про функції щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування та про оздоровлення дітей цієї категорії в 2023 році.

Начальник управління соціального захисту населення Людмила Маценко надала інформацію про виплати державної соціальної допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування; про захист житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про пільги та фінансове забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування під час навчання ознайомила присутніх провідний спеціаліст відділу освіти Управління освіти, молоді та спорту Тетяна Щерба.

Провідний фахівець центру соціальних служб Олена Савчук розповіла про соціально-психологічну адаптацію та реабілітацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під час воєнного стану.

Головний спеціаліст служби Ірина Ладан приділила увагу питанню про права та обов’язки опікунів, піклувальників. Опікуни, піклувальники мали можливість отримати відповіді від представників вищезазначених структур на запитання, які їх цікавили.

Про нову агресивну субкультуру ПВК «Редан», яка останнім часом поширюється в Україні, проінформувала присутніх головний спеціаліст служби Юлія Ілляш.

Практичний психолог Тетяна Гордієнко представила презентацію та обговорила питання про особливості розвитку дітей підліткового віку. В ході заходу психолог також окремо провела практичне заняття з дітьми з питання «Як справитися з тривогою», провела бесіду «Рік війни. Емоції та відчуття» та виконали практичну вправу «Безпечне місце».

Під час заходу учасникам роздано буклети «Пам’ятка опікунам/піклувальникам» та інформаційні буклети ПВК «Редан».

Для підопічних дітей в той же час було організовано проведення працівниками ЦПР «Мрія» майстер-класів.  Зокрема, дівчатка були задіяні у виготовленні ангелів з бісеру (керівник гуртка «Прикрась свій дім» Наталія Ювченко), хлопці мали змогу пройти смугу перешкод з пішохідного туризму (керівники гуртка «Спортивний туризм» Андрій Гаращенко та Павло Коломієць).

До заходу долучився настоятель Свято-Троїцької храму смт Баришівка, протоієрей о. Михайло, який привітав учасників заходу та передав вершкове масло господиням для приготування страв.

Інф. Служби у справах дітей та сім’ї